La Liga: Atletico Madryt lepsze od beniaminka

W pierwszym sobotnim meczu 14. kolejki La Liga, Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Elche 3:1 (1:0).

Faworyzowani gospodarze wyszli na prowadzenie w 41. minucie. Kieran Trippier dograł piłkę w pole karne, doszedł do niej Luis Suarez, który precyzyjnym strzałem, trafił w lewy dolny róg bramki. Po godzinie gry Urugwajczyk miał na swoim koncie drugie trafienie. 33-latek strzałem w prawy dolny róg bramki, zakończył kombinacyjną akcję całego zespołu. Cztery minuty późnej Elche wlało w serca swoich kibiców nadzieję na korzystny rezultat na Wanda Metropolitano. Jana Oblaka pokonał Lucas Boye. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:1 ustalił Diego Costa, który wykorzystał rzut karny. Zwycięstwo pozwoliło Atletico awansować na pierwsze miejsce w tabeli.