Prejuce Nakoulma w nowym klubie. Zagra w czerwonej latarni Ligue 2

fot. goal.com

Prejuce Nakoulma, znany z występów w Górniku Zabrze skrzydłowy, znalazł nowego pracodawcę. Burkińczyk będzie teraz występował w drugiej lidze francuskiej.

Ostatnim klubem 32-latka był turecki Rizespor. Skrzydłowy po odejściu z tureckiej drużyny przez długi czas nie mógł znaleźć nowego zespołu. Choć na brak ofert, jak sam twierdzi, nie narzekał to żadna z nich nie wydawała mu się na tyle satysfakcjonującą. Wśród zainteresowanych mówiło się także o klubach z naszej rodzimej Ekstraklasy. Jednak finalnie reprezentant Burkina Faso do żadnego polskiego klubu nie trafił. Zapewne chodziło o kwestie finansowe.

„Prezes” ostatecznie wylądował we francuskim US Orleans. W przeszłości zdarzyło mu się występować na francuskiej ziemi. Otóż zaliczył krótki epizod w FC Nantes, w którem występował w sezonie 2017/2018. W 29 ligowych występach (na poziomie Ligue 1), snajper strzelił 9 bramek. W nowym klubie czeka go nie lada wyzwanie, ponieważ UC Orleans to aktualnie ostatni zespół Ligue 2. W 19 meczach zdobył zaledwie 13 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *