W pierwszym dzisiejszym spotkaniu III rundy Pucharu Polski Cracovia pokonała na wyjeździe pierwszoligowy GKS Katowice 3:1 i awansowała do ćwierćfinału. O półfinał “Pasy” zmierzą się w dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwsze spotkanie zostanie rozebrane w Sosnowcu 28. października, a rewanż zaplanowano na 18. listopada.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Bośniak Miroslav Covilo. Na 2:0 w 70. minucie podwyższył Słowak Erik Jendrisek. Dziesięć minut przed końcem meczu kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Grzegorz Goncerz. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Senegalczyk Boubacar Dialiba.

22.09.2015, 17:45 GKS Katowice – Cracovia 1:3 (0:1)
0:1 – Miroslav Covilo (19′)
0:2 – Erik Jendrisek (70′)
1:2 – Grzegorz Goncerz (80′) – rzut karny
1:3 – Boubacar Dialiba (85′)
żółte kartki: Goncerz, Czerwiński (GKS)

Pełny terminarz Pucharu Polski dostępny jest w tym miejscu.