Poważny konflikt na linii Kostaryka-Levante! Federacja oskarża klub o kłamstwo

Oscar Duarte

https://twitter.com/ODuarte04/status/1358111904003203074/photo/2

Jak informuje hiszpańska MARCA reprezentacja Kostaryki oskarża Levante o przedstawienie im fałszywych informacji na temat stanu zdrowia Oscara Duarte. Z tego powodu piłkarz nie został powołany na najbliższe zgrupowanie kadry. 

Kostaryka w zeszłym tygodniu oficjalnie powołała Oscara Duarte do kadry narodowej. Levante jednak przedstawiło im raporty medyczne, które mówiły, że zawodnik nie jest zdolny do gry z powodu urazu stopy i pleców. Sztab medyczny z Estadio Ciudad de Valencia zalecił także, by piłkarz nie wdawał się w dalekie podróże, ani nie grał w meczach, tylko wyleczył uraz. Z tego też powodu Kostaryka wycofała się z tego ruchu i nie powołała Duarte.

Duarte został oficjalnie wezwany przez Fedef Fútbol na spotkania towarzyskie przeciwko Bośni i Hercegowinie oraz Meksykowi. Jednak wcześniej w tym tygodniu Levante wysłało raporty medyczne do Kostaryki, które wykazały kontuzję stopy i pleców. Zalecamy, aby zawodnik nie podróżował ani nie grał. Utrzymywanie go w rytmie meczów może generować pogłębienie urazu  – czytamy w komunikacie.

Jak się później okazało stoper Levante wystąpił w ligowym starciu z Realem Betis, które podopieczni Paco Lopeza przegrali 0:2. Oscar Duarte pojawił się na boisku w 82. minucie, co mocno nie zadowoliło federację Kostaryki. Ta zaś zadeklarowała, że wniesie sprawę do FIFA poprzez złożenie protestu, żądając zbadania ewentualnej sprzeczności w działaniach Levante.

Dla Fedefa Fútbola ta niespójność jest nie do zaakceptowania, dlatego natychmiast wniesie sprawę do FIFA w formie oficjalnego protestu, żądając zbadania ewidentnej sprzeczności w działaniach Levante i sankcji przewidzianych dla drużyn, które utrudniają ustąpienie swoich zawodników w zobowiązaniach reprezentacji narodowych w terminach już ustalonych w kalendarzu międzynarodowym – czytamy dalej w komunikacie.

Levante broni się od zarzutów stawianych im przez federację z Kostaryki i wyjaśnia, że po otrzymaniu powołania przez Oscara Duarte służby medyczne klubu wysłały Federacji raport medyczny. Wyszczególniono tam, że piłkarz odczuwa „dyskomfort, w piętach, jak i w okolicy lędźwiowej. Był on spowodowany ciosem, którego stoper doznał w rywalizacji derbowej z Valencią. Dodatkowo

Dodatkowo we wspomnianym raporcie zawarto informacje o leczeniu Oscara Duarte, a także adnotację, że nadmierna ilość spotkań może pogłębić uraz. Na koniec klub podkreślił, że w żadnym momencie nie odmówił wezwania zawodnika przez swoją reprezentację narodową.

Źródło: MARCA 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *