Poważne problemy zdrowotne obrońcy Korony Kielce

Korona Kielce stadion

Suzuki Arena (Stadion Korona Kielce ) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W fatalnej sytuacji znajduje się Korona Kielce, która po domowej porażce z płocką Wisłą (0:1) jest czerwoną latarnią rozgrywek PKO Ekstraklasy. Na domiar złego poważnej kontuzji doznał Piotr Pierzchała.

20-letni wychowanek kieleckiego zespołu już w 25. minucie został zmieniony przez Ivana Marqueza. Pierwsze wieści podejrzewały, że Piotr Pierzchała zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, ale jak ustalił portal “CKsport.pl” defensor uszkodził łąkotkę i prawdopodobnie przejdzie zabieg chirurgiczny. Oznacza to, iż przerwa od futbolu potrwa około dwóch miesięcy. – W piątek wypadł nam po dwóch tygodniach dobrej pracy Ivan Jukić, dzisiaj w trakcie meczu chyba poważnej kontuzji nabawił się Piotrek Pierzchała. Sypią się na nas różne gromy, ale to jest ten moment, kiedy nikt nie ma prawa się poddać – mówił Mirosław Smyła po sobotnim meczu. Również 31-letni Marek Kozioł będzie potrzebował przerwy, ponieważ złamał palec.

We wszystkich rozgrywkach obecnego sezonu Piotr Pierzchała wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w tym w czterech w PKO Ekstraklasie. “Złocisto-krwiści” już w sobotę postarają się wyjść z dołka przeciwko mistrzowi Polski Piastowi Gliwice (godz. 17:30).