Poważna kontuzja Stanisława Czerczesowa

Olimp-Dołgoprudny

Stanisław Czerczesow, syn selekcjonera reprezentacji Rosji, nabawił się poważnej kontuzji głowy w meczu trzeciej ligi z Rodiną Moskwa.

Stanisław Czerczesow jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Rosji. Polskim kibicom jest dobrze znany z pracy w Legii Warszawa, z którą wywalczył mistrzostwo kraju. Czerczesow w latach 1981 – 2003 występował na pozycji bramkarza. Rosjanin reprezentował barwy takich klubów jak Spartak Moskwa, Lokomotiw Moskwa czy niemieckiego Dynama Drezno.

W ślady 57-latka poszedł jego syn Stanisław, który nosi imię ojca. 25-latek występuje na pozycji bramkarza w trzecioligowym Olimp-Dołgoprudny. W ostatnim meczu ligowym Czerczesow doznał poważnej kontuzji. Była 26. minuta meczu, gdy 25-latek został uderzony przez rywala kolanem w głowę. Po interwencji sztabu medycznego zawodnik został natychmiastowo przewieziony do lokalnego szpitala, gdzie przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Czerczesow doznał wstrząsu mózgu i złamania żuchwy. Lekarze wykluczyli uraz mózgowo-czaszkowy. 25-latka czeka teraz kilkutygodniowa przerwa w grze.

Finalnie, Olimp-Dołgoprudny wygrał z Rodiną Moskwa 2:1. Po 12. kolejkach trzeciej ligi klub 25-latka zajmuje pozycje lidera tabeli z dorobkiem 28. punktów na koncie.