Porto lepsze od Sportingu

W meczu na szczycie Ligi Portugalskiej lepsze Porto. W ramach 23.kolejki Ligi Portugalskiej o godzinie 21:00 odbył się mecz pomiędzy wiceliderem Porto, a trzecim w tabeli Sportingiem Lizbona.

Faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy przed tym meczem mieli  7 punktów straty do Porto. Pierwsze 30 minut to była prawdziwa walka, akcje przenosiły się z jednej strony na drugą, aż w 31 minucie wynik otworzył C.Tello. Od tego momentu było widać narastającą dominacje Porto. 58 minucie znów na listę strzelców wpisał się Tello i coraz pewniejsze było to, że przewaga Porto w tabeli zmniejszy się do 4 punktów. W 83 minucie Tello kompletując hattricka ustalił wynik meczu na 3:0.

Obecnie pierwsza trójka wygląda tak :

1.Benfica Lizbona – 59 punktów

2.Fc Porto – 55 punktów

3.Sporting Lizbona – 47 punktów

Walka o pierwsze 3 miejsca będzie emocjonująca. Walka o tytuł prawdopodobnie będzie się toczyła między Benficą a Porto. Natomiast Sporting będzie musiał walczyć o utrzymanie 3 miejsca, nad będącą na 4 miejscu Bragą ma tylko 1 punkt przewagi. Walka o 3 miejsce najprawdopodobniej zakończy się dopiero w przedostatniej kolejce kiedy to Sporting na własnym boisku podejmie Bragę. Chodź Braga ma trudniejszy harmonogram bo już w następnym tygodniu na własnym boisku podejmie Porto , a tydzień później czeka ich ciężki wyjazd do Benfici. Natomiast w walce o mistrzostwo najważniejsza może okazać się 30.kolejka kiedy to Benfica na własnym boisku zmierzy się z Porto.