Kolejny triumf Nadreńczyków

Kolejne zwycięstwo odniosło Vitesse. Zespół z Arnhem pokonał na własnym stadionie PEC Zwolle 2:1. Nadreńczycy pną się coraz wyżej w ligowej tabeli.

Pierwszą bramkę zdobyli goście. Zespół Rona Jansa wyprowadził na prowadzenie Saymak. Po pół godzinie było już 1:1. Gola kontaktowego zdobył Traore. Było to jego 7 trafienie w tym sezonie. Przed końcem pierwszej połowy gospodarzom mógł dać prowadzenie Vejinović, jednak zmarnował rzut karny. To co nie udało się Marko Vejinovićowi, udało się Propperowi w 64 minucie.

Dzisiejsza wygrana jest szóstym zwycięstwem z rzędu Nadreńczyków. Dzięki tym 3 punktom Vitesse przeskoczyło Zwolle w ligowej tabeli. Zajmuje teraz 5 miejsce. PEC Zwolle przegrało 4 mecz z rzędu.

Vitesse Arnhem – PEC Zwolle 2:1 (1:1)

34 Traore, 64 Propper – 4 Saymak

Vitesse: Room – Diks, Kashia, van der Heijden, Achenteh – Propper, Kazaishvili, Veljnovic (82 Mori)– Labyad (77 Ibarra), Traore (88 Djurdjevic), Oliynyk

PEC: Hahn – van Polen, van der Werff (17 Lam), Broerse, van Hintum – Brama, Jasper Drost, Rienstra – Lukoki (75 Babalj), Saymak, Thomas (46 Necid)

Żółte kartki: Diks, Kashia, Lam, Rienstra