asroma.com

W meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej, Roma za sprawą Edina Dzeko pokonała Villareal 4:0.

Pierwsza połowa wyglądała niczym pojedynek bokserski, każda z drużyn wyprowadzała ciosy, jednak żadna z prób nie przyniosła korzyści bramkowej. Do czasu.W 33 minucie Roma zdobyła bramkę dającą prowadzenie. Kapitalnym strzałem popisał się Emerson, który zdjął pajęczynę w siatce drużyny gospodarzy. Giallorosi zdecydowanie przeważali zarówno w posiadaniu piłki, jak i okazjach strzeleckich. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo dobrej interwencji Allinsona, który zastępował dziś Wojciecha Szczęsnego w bramce gości. Na bramkę uderzał Mario Gaspar, rozgrywający dobre spotkanie. W 65 minucie Roma podwyższyła na 2:0. Strzelcem bramki był Edin Dzeko, a asystował mu Mohamed Salah. Sytuacja drużyny Villareal stała się dramatyczna, wątpliwe było, by wyrównali stan meczu. Tymczasem Rzymianie bawili się w najlepsze. W 79 minucie kolejną bramkę w tym meczu zdobył Edin Dzeko. W 86 minucie Edin Dzeko ustrzelił hat-tricka. Przy trzeciej bramce asystował Mu Nianggolan. Nic więcej nie wydarzyło się i Roma pewnie wygrała 4:0, a szansa na awans Villareal jest zerowa.

Villareal – AS Roma 0:2 (33. Emerson, 65, 79, 86. Dzeko)

VILLARREAL: Asenjo; Mario Gaspar, Musacchio, Victor Ruiz, Jaume Costa; Dos Santos, Trigueros, B. Soriano, Castillejo ( 67. Cheryshev) ; Sansone ( 82. Borre), Bakambu (66. Lopez)

ROMA: Alisson; Manolas, Fazio, Rüdiger ( 71. Juan Jesus) ; Bruno Peres, De Rossi, Strootman, Emerson; Nainggolan ( 90. Parades) ; El Shaarawy ( 62. Salah) , Dzeko.

Arbiter : Danny Makkelie.