Podział punktów w meczu na szczycie Eredivisie

afcajax.pl

Piłkarzom Ajaxu nie udało się dowieźć do końca korzystnego rezultatu w holenderskim klasyku przeciwko Feyernoordowi Rotterdam na De Kuip. Aż do 85. minuty goście prowadzili 1-0, dzięki trafieniu Kaspra Dolberga, lecz do wyrównania doprowadził Dirk Kuyt.

Pierwsza połowa należała do drużyny gospodarzy, którzy chcieli wykorzystać atut własnego boiska i szybko objąć prowadzenie. Jednakże żadna bramka do przerwy nie padła, zaś dziewięć minut po niej kibiców gospodarzy uciszył Dolberg. Młody Duńczyk strzelił tym samym swoją piątą ligową bramkę w tym sezonie. Portowcy starali się odrobić straty i udało im się to na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Eljero Elia zagrał piłkę w pole karne, a w nim we właściwym miejscu znalazł się Dirk Kuyt i strzałem głową pokonał bramkarza Ajaxu.

Remis oznacza, iż utrzymana została pięciopunktowa przewaga Feyenoordu na Ajaxem w ligowej tabeli. W środku tygodnia obie ekipy czekają mecze w Pucharze Holandii.