cambuur.nl

Nie było lepszego w spotkaniu otwierającym zmagania 31. kolejki Eredivisie. Remisem 1:1 zakończyła się konfrontacja Cambuur z Excelsiorem. Gospodarze uratowali punkt w ostatnich sekundach pojedynku.

Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. Jako pierwsi do bramki przeciwnika trafili goście. A dokładniej rzecz ujmując – Excelsior objął prowadzenie po golu zdobytym przez Auassara. Przed drugą z rzędu porażką, miejscowych wybawił Ogbeche. Napastnik z Nigerii zdobył gola w 3 minucie doliczonego czasu gry.

SC Cambuur Leeuwarden – Excelsior Rotterdam 1:1 (0:0)

90+3 Bartholomew Ogbeche – 53 Adil Auassar

Cambuur: 22 Leonard Nienhuis – 4 Vytautas Andriuškevičius, 17 Lucas Bijker, 3 Etiënne Reijnen, 2 Wout Droste (67 24 Sebastian Steblecki) – 20 Sander van de Streek, 21 Mohamed el Makrini, 6 Erik Bakker (80 9 Martijn Barto) – 7 Furdjel Narsingh, 18 Bartholomew Ogbeche, 14 Mikhael Rosheuvel (56 8 Daniël de Ridder)

Excelsior: 26 Gino Coutinho – 5 Bas Kuipers, 12 Jurgen Mattheij, 6 Sander Fischer, 24 Daan Bovenberg – 8 Adil Auassar, 4 Rick Kruys (77 18 Kevin Vermeulen, 82 3 Kevin van Diermen), 10 Jeff Stans – 17 Ninos Gouriye (70 7 Jordan Botaka), 9 Tom van Weert, 11 Daryl van Mieghem

Żółte kartki: Ogbeche (Cambuur) – Stans (Excelsior)

Sędziował: Dennis Higler