Podział punktów na Stamford Bridge

Chelsea Londyn nie wykorzystała okazji do odskoczenia Manchesterowi City na odległość 8 punktów i zremisowała z Southampton 1:1. Zawodnicy Jose Mourinho mogli kilkukrotnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w wybornej dyspozycji był bramkarz “Świętych” Fraser Forster.

Widzowie zgromadzeni na Stamford Bridge czekali na wspaniałe widowisko i trzeba przyznać, że byli świadkami ciekawego spotkania. W 11 minucie padłą pierwsza bramka dla The Blues. Branislav Ivanović dośrodkował w pole karne wprost na głowę Diego Costy. Hiszpan z brazylijskim paszportem nie zwykł marnować takich okazji i pokonał Frasera Forstera. Na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla Chelsea. Niespełna minutę po rozpoczęciu gry od środka Saido Mane znalazł się w doskonałej sytuacji. Senegalczyk dostał podanie od Dusana Tadica i mocnym strzałem w środek bramki sprawił ogromne kłopoty defensywie Cheslea, ale wspaniałą interwencją popisał się Thibaut Courtois. 6 minut później Belgijski bramkarz Chelsea nie miał nic do powiedzenia. Faulowany w polu karnym gospodarzy przez Maticia był Saido Mane. Mike Dean nie miał wątpliwości i ukarał Matica żółtym kartonikiem oraz wskazał na wapno. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki Chelsea podszedł Tadić. Serb uderzył w sam środek bramki, natomiast Courtois nie odczytał intencji rywala i rzucił się w lewy róg dając się pokonać pomocnikowi Southampton. Zawodnicy Ronalda Koemana po wyrównaniu przycisnęli Chelsea i atakowali bramkę The Blues. Potwierdzeniem tego jest sytuacja z 30 minuty, kiedy Tadić uderzył mocno w środek bramki Chelsea, ale na posterunku był Courtois.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia Toby’ego Alderweirelda. Uderzenie Belga z rzutu wolnego zostało obronione przez Courtoisa. 57 minuta to znakomita okazja dla The Blues! Diego Costa stanął przed szansą na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie, ale jego strzał zatrzymał się na słupku gości. Druga odsłona gry była zdecydowanie ciekawsza niż pierwsza część. W 62 minucie Shane Long przejął piłkę w polu karnym Chelsea ale jego strzał został zablokowany przez obrońców The Blues. Gospodarze powinni objąć prowadzenie w 73 minucie, kiedy Oscar stanął przed szansą na zdobycie gola. Brazylijczyk uderzył głową w kierunku bramki Southampton, ale znakomitą paradą popisał się Forster, próbował jeszcze dobić Eden Hazard, ale i jego uderzenie nie znalazło drogi do siatki. To nie była ostatnia okazja Oscara na zdobycie bramki! 180 sekund po uderzenie głową pomocnik The Blues ponownie uderzał w kierunku bramki Świętych, ale i tym razem Forster nie dał się zaskoczyć. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe dla przyjezdnych. Podopieczni Jose Mourinho zepchnęli rywali do obrony i tylko dzięki wspaniałej dyspozycji Forstera Koeman może cieszyć się z punktu, ponieważ w doliczonym czasie gry defensywa Southampton 3 razy broniła strzały rywali. Najpierw Forster nie dał się pokonać Cesarowi Azpilicuecie, następnie uderzał wprowadzony w miejsce Oscara, Loic Remy jednak strzał Francuza został zablokowany przez obrońców Świętych, podobnie jak dobitka Johna Terry’ego. Ta również została zablokowana i ostatecznie Chelsea podzieliła się punktami z drużyną Ronalda Koemana.

Remis oznacza, że Chelsea odskakuje Manchesterowi City na odległość 6 punktów, ale The Blues mają jeszcze jeden mecz zaległy i mogą powiększyć przewagę do 9 oczek. Z kolei podopieczni Koemana wskakują na 6 pozycję w ligowej tabeli i żeby na niej pozostać muszą kibicować Manchesterowi United, który o 17.00 podejmie na własnym obiekcie Tottenham. Jeśli Koguty w starciu z United nie zdobędą punktów, wówczas Southampton pozostanie na 6 miejscu.

Chelsea Londyn 1:1 Southampton FC – 15.03.2015 (14:30)

1:0, Deigo Costa 11′

1:1, Dusan Tadić (k.) 19′