Podsumowanie dnia Premier League

footyheadlines.com

Zapraszam do krótkiego podsumowania wydarzeń z dzisiejszych meczów Premier League.

Derby dla Tottenhamu

Najciekawszym wydarzeniem dziś były świetnie zapowiadające się derby Londynu. Tottenham podejmował u siebie Arsenal. Mecz był świetny, ale tylko dla Tottenhamu który zdominował całkowicie swojego rywala, w pierwszej połowie nie było tego jakoś wyraźnie widać, ale w drugiej część Spurs usiedli całkowicie na rywalu. Wygrali 1:0 po bramce Harry’ego Kane’a, a mogło być nawet wyżej.

Everton lepszy od Crystal Palace.

W drugim meczu 27. kolejki Premier League, Everton pewnie pokonał Crystal Palace 3:1. Kibice The Toffies wreszcie zobaczyli dobrą grę swojej drużyny i pewne zwycięstwo. Bramki dla podopiecznych Sama Allardyce’a zdobyli Gylfi Sigurðsson, Oumar Niasse i Tom Davies, bramkę honorową dla CP strzelił Luka Milivojević.

Szalony mecz w Stoke

Załamani mogą być za to kibice Stoke City, mimo, że do przerwy ich ulubieńcy przegrywali z Brighton 0:1 po bramce Jose Iqzquierdo, to w 68. minucie wyrównał Szwajcar, Xherdan Shaqiri, a gospodarze mogli jeszcze wygrać, lecz w 90. minucie karnego nie wykorzystał Charlie Adam.

Zwycięstwo drużyny Łukasza Fabiańskiego

Kolejne zwycięstwo natomiast, odnotowała Swansea. Tym razem pokonali rewelację sezonu, Burnley. Jedyną bramkę w 81. minucie zdobył Ki Sung Young.

West Ham wreszcie wygrywa

Pierwsze zwycięstwo w Premier League od 16 stycznia, zanotował West Ham, ekipa Davida Moyesa pokonała 2:0 Watford. Bramki dla zespołu z Londynu zdobyli Javier Hernández i Marco Arnautović.

Lider gromi

Wysokie zwycięstwo zanotował Manchester City, który rozgromił Leicester City 5:1. Po pierwszej połowie wydawało się, jednak, że The Citizens nie będą mieli tak łatwego zadania, bo choć bramkę już w 3. minucie zdobył Raheem Sterling, to chwilę później wyrównał Jamie Vardy, w drugiej połowie swój koncert zagrał Sergio Agüero, który zdobył 4 bramki i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo