Ekstraklasa.org

Cracovia pokonała Śląska 2:1 w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Miroslav Čovilo i Deniss Rakels, a dla Śląska trafił Róbert Pich.

Szykowało nam się bardzo ciekawe spotkanie. W obu drużynach doszło do sporych zmian kadrowych. W Cracovii mieliśmy większą przebudowę, bo odeszli Deleu, Jakub Wójcicki, Tomáš Vestenický, odsunięty od gry został Grzegorz Sandomierski, nowymi nabytkami Pasów zostali Niko Datković, Deniss Rakels, Antonini Čulina i Nicolai Brock Madsen, w pierwszym składzie wyszli tylko Datković i Rakels, pozostała dwójka była na ławce. W drużynie gości mieliśmy mniejsze przemeblowanie. Nikt kluczowy nie odszedł, przybyli natomiast Tim Rieder i Mateusz Lewandowski.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiała Cracovia, która już w 5. minucie zagroziła bramce Jakuba Słowika, za sprawą Denissa Rakelsa, to uderzenie pewnie jednak złapał bramkarz Wrocławian. Niecałe dziesięć minut później, Łotysz stworzył kolejną sytuację, tym razem uderzył mocniej, ale Słowik po raz kolejny udanie interweniował, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Mimo przewagi podopiecznych Michała Probierza, to Śląsk wyszedł na prowadzenie. Ładnym uderzenie sprzed pola karnego popisał się Róbert Pich.

Do przerwy więcej nic się nie wydarzyło i Śląsk schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę od dominacji zaczęła także Cracovia i szybko udało im się wyrównać. W pole karne dośrodkował Diego Ferraresso, a do siatki trafił Miroslav Čovilo.

Duża kontrowersja wydarzyła się w 72. minucie. Po główce Piotra Celebana piłka trafiła w słupek, i zatrzymała się tuż na linii bramkowej. Po konsultacji VAR sędzia Raczkowski nie uznał bramki. Cracovia dominowała i za wszelką cenę chciała wyjść na prowadzenie. Udało im się to dopiero w 90 minucie. Sergei Zenjov zagrał futbolówkę w pole karne, nie trafił w nią Mariusz Pawelec, trafiła ona pod nogi Denissa Rakelsa, a Łotysz w końcu trafił.