Podsumowanie ostatniej, 38.kolejki Ligue 1

Mamy właśnie za sobą ostatnią kolejkę Ligue 1. Mimo, że spadkowicze oraz mistrz i vice-mistrz, już znane były, to do ostatniej kolejki toczyła się walka o trzecie miejsce. Po dzisiejszej kolejce już wiemy, że w eliminacjach do Ligi Mistrzów zagra AS Monaco a w Lidze Europy zobaczymy Marsylie.

Piłkarze Monaco wykonali zadanie i wgrywając na wyjeździe z Lorient 0-1, wywalczyli trzecie miejsce w Ligue 1 . Tym samym to klub z księstwa zobaczymy w eliminacjach do Ligii Mistrzów. Bramkę na wagę miejsca na podium zdobył Yannick Ferreira- Carrasco w 20 minucie spotkania.

Mimo zwycięstwa w ostatniej kolejce Ligue 1, klub Saint- Etienne ostateczni zakończył sezon na piątym miejscu. Zieloni pokonali na własnym stadionie  EA Guingamp 2:1, dzięki dwóm bramką Gradela, który strzelił w 35 i 49 minucie. Honorową bramkę dla gości z karnego zdobył Beauvue w 62 minucie.

W eliminacjach do Ligi Europejskiej zobaczymy Olympique Marsylia, która dzięki zwycięstwie nad Bastią 3:0 zakończył sezon na czwartej pozycji. Klub z Marsylii miał szanse na zajęcie miejsca na podium, jednak do tego swój mecz musiało by przegrać również AS Monaco.

PSG mistrzostwo zapewniło sobie już w poprzedniej kolejce, jednak paryżanie nie mieli zamiaru oddawać pola rywalowi i Mistrz Francji pokonał na własnym stadionie Stade Reims 3:2. Swój mecz zwyciężył również drugi w tabeli Lyon, który pokonał Stade Rennes 0:1.

Koronę Króla Strzelców z 27 bramki w sezonie 2014/2015 wywalczył grający w barwach Olympique Lyon, Alexandre Lacazette.

RC Lens – FC Nantes 1:0

FC Lorient – AS Monaco 0:1

Stade Rennais – Olympique Lyon 0:1

Paris Saint Germain – Stade de Reims 3:2

FC Metz – Lille OSC 1:4

Girondins Bordeaux -Montpellier HSC 2:1

Toulouse FC – OGC Nice 2:3

AS Saint-Etienne – En Avant Guingamp 2:1