Plebiscyt FIFA The Best jednak się odbędzie!

FIFA

twitter.com/fcbayern

Według informacji Sport.pl, pomimo pandemii COVID-19, FIFA nagrodzi najbardziej wyróżniające się postacie w futbolu w 2020 roku.

Pierwotnie gala miała odbyć się w Mediolanie we wrześniu, lecz wiosną została odwołana ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. I choć dalej nie jest możliwe zgromadzenie publiczności, uroczystość najprawdopodobniej jednak dojdzie do skutku. Według wstępnych informacji, w grę wchodzi termin grudniowy lub styczniowy, a gospodarzem będzie Szwajcaria. Tym samym FIFA nie idzie drogą “France Football”, które definitywnie odwołało tegoroczną galę “Złotej Piłki”.

Do 25 listopada kapitanowie i selekcjonerzy reprezentacji członkowskich FIFA mają zagłosować na trójkę najlepszych zawodników 2020 roku. W ogólnym rozrachunku będą liczyć się także głosy dziennikarzy oraz kibiców – każdy ma równy, dwudziestopięcioprocentowy udział w wyborze.

Przywrócenie plebiscytu to wielka szansa dla Roberta Lewandowskiego. Polak, jako król strzelców wszystkich kluczowych rozgrywek i zdobywca trypletu z Bayernem Monachium, będzie faworytem do nagrody dla piłkarza roku.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *