Plebiscyt FIFA The Best jednak się odbędzie!

FIFA

twitter.com/fcbayern

Według informacji Sport.pl, pomimo pandemii COVID-19, FIFA nagrodzi najbardziej wyróżniające się postacie w futbolu w 2020 roku.

Pierwotnie gala miała odbyć się w Mediolanie we wrześniu, lecz wiosną została odwołana ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. I choć dalej nie jest możliwe zgromadzenie publiczności, uroczystość najprawdopodobniej jednak dojdzie do skutku. Według wstępnych informacji, w grę wchodzi termin grudniowy lub styczniowy, a gospodarzem będzie Szwajcaria. Tym samym FIFA nie idzie drogą „France Football”, które definitywnie odwołało tegoroczną galę „Złotej Piłki”.

Do 25 listopada kapitanowie i selekcjonerzy reprezentacji członkowskich FIFA mają zagłosować na trójkę najlepszych zawodników 2020 roku. W ogólnym rozrachunku będą liczyć się także głosy dziennikarzy oraz kibiców – każdy ma równy, dwudziestopięcioprocentowy udział w wyborze.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Przywrócenie plebiscytu to wielka szansa dla Roberta Lewandowskiego. Polak, jako król strzelców wszystkich kluczowych rozgrywek i zdobywca trypletu z Bayernem Monachium, będzie faworytem do nagrody dla piłkarza roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.