PL: United z pierwszą porażką w sezonie!

Manchester United po raz pierwszy poległ w tym sezonie Premier League. “Czerwone Diabły” uległy na wyjeździe, dość niespodziewanie, Huddersfield 1:2.

Goście przejeżdżali na stadion beniaminka jako zdecydowani faworyci. Do tej pory podopieczni Jose Mourinho mogli pochwalić się najlepszą defensywą w lidze. Po ośmiu kolejkach stracili oni dwie braki, notując przy tym czyste konta w siedmiu spotkaniach. Jak się okazało, Huddersfield znalazło sposób na szczelną obronę rywali.

Pomimo wysokiego posiadania piłki przez United, to gospodarze stwarzali ciekawsze sytuacje w polu karnym rywali. Przez pierwsze minuty jednak żadna z ekip nie miała stuprocentowej okazji. Przedwcześnie, bo już w 23′ minucie boisko musiał opuścić Phil Jones, zastąpił go Victor Lindelof. Pięć minut później wynik otworzył Aaron Mooy. Australijczyk przejął źle przyjętą piłkę przez Juana Mate i pognał z nią w pole karne Manchesteru. Pomocnik podał do Toma Ince’a, który trafił prosto w bramkarza. Piłka odbita od Davida de Gei trafiła pod nogi Mooy’a, który umieścił ją w siatce. W ten sposób beniaminek wyszedł na prowadzenie, jednak nie było to ostatnie słowo Huddersfield. W 33′ minucie piłkę, ze swojego pola karnego, wykopał bramkarz gospodarzy Jonas Lossl. Minął się z nią Lindelof, przez co stuprocentową sytuację, na srebrnej tacy, otrzymał Laurent Depoitre i jej nie zmarnował. Belg podwyższył wynik na 2:0.

Mourinho w przerwie wykorzystał dwie pozostałe zmiany. Niewiele to jednak zmieniło w obrazie gry. “Czerwone Diabły” utrzymywały się przy piłce, jednak nie stwarzały dobrych okazji. Bramkę kontaktową dającą nadzieję strzelił Rashford w 78′ minucie. Od tamtego momentu rozpoczęła się gonitwa United za punktami. Niezłe sytuacje mieli Lukaku, czy też w ostatnich sekundach Smalling, jednak gościom nie udało się zremisować. Huddersfield odniosło historyczne zwycięstwo nad Manchesterem United.

21.10.2017, 9. kolejka Premier League, The John Smith’s Stadium (Huddersfield)

Huddersfied – Manchester United 2:1 (2:0)

Aaron Mooy 28′, Laurent Depoitre 33′ – Marcus Rashford 78′

Huddersfield: Jonas Lossl, Tom Smith, Zanka, Christopher Schindler, Chris Lowe, Jonathan Hogg, Daniel Williams, Elias Kachunga (Rajiv van La Parra 39′), Aaron Mooy, Tom Ince (Scott Malone 90+3′), Laurent Depoitre (Steve Mounie 70′)

Manchester Unied: David de Gea, Ashley Young, Phil Jones (Victor Lindelof 23′), Chris Smalling, Antonio Valencia, Nemanja Matić, Ander Herrera, Anthony Martial (Marcus Rashford 46′), Jesse Lingard, Juan Mata (Henrikh Mkhitaryan 46′), Romelu Lukaku

Żółte kartki: Tom Smith, Christopher Schindler, Aaron Mooy, Daniel Williams – Anthony Marital, Ashley Young

Sędzia: Lee Mason