La Liga: Kolejne zwycięstwo Realu Betis

W sobotę o godzinie 16:15, Real Betis podejmował na własnym stadionie Deportivo Alavés. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Verdiblancos

Gospodarze znajdujący się na fali zwyżkowej oraz goście, którzy w tym sezonie zawodzą na całej linii. To spotkanie według wielu mógło zakończyć się tylko w jeden sposób, pewnym zwycięstwem Realu Betis.

Mecz rozpoczął się z godnie z oczekiwaniami. Nie minął kwadrans, a podopieczni Quique Setiéna prowadzili już 1:0. Bramkę dla gospodarzy zdobył  nie kto inny jak Antonio Sanabria, Dobra akcja na prawym skrzydle Antonio Barragána, wrzutka na pierwszy słupek gdzie wbiegał już Paragwajczyk, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, która ewidentnie rozgrywała się pod dyktando Realu Betis. O wyraźnej przewadze gospodarzy świadczyć mogą statystyki. 68% do 32% jeżeli chodzi o posiadanie piłki oraz 6 do 1 w strzałach. Zespół z Estadio Benito Villamarín kroczył po kolejne zwycięstwo.

Plan graczy Los Verdiblancos na drugie 45 minut był jasny: zabić mecz, i zdobyć trzy punkty. Taka mentalność gospodarzy doprowadziła do tego, że już w 75 minucie wiadom było, kto zwycięży na Estadio Benito Villamarín. Wynik spotkania na 2:0 podwyższył Alexis, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę.

W taki oto sposób gospodarze zgarnęli kolejne ligowe zwycięstwo, dzięki któremu znajdują się obecnie na 6 miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów.