PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Rakowa Częstochowa rzutem na taśmę z Jagiellonią Białystok

Jagiellonia Białystok - kibice / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym meczu w ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa na stadionie w Bełchatowie pokonał Jagiellonię Białystok (2:1).

– Przede wszystkim chcemy zbudować serię zwycięstw, a nie grać w kratkę. Po wygranej z Arką musimy potwierdzić dobrą dyspozycję w meczu wyjazdowym – mówił Ireneusz Mamrot. Po raz ostatni serię trzech zwycięstw z rzędu “Jaga” zanotował w sierpniu, pokonując wówczas Górnika Zabrze, Wisłę Kraków oraz Koronę Kielce. W ostatnich sześciu spotkaniach pięć goli zdobył Patryk Klimala, którego zabrakło w kadrze meczowej przez zapalenie ścięgna Achillesa.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście. W dwunastej minucie Jakub Wójcicki zacentrował z prawej strony do Tomasa Prikryla, który strzałem głową trafił w słupek. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze wyszli z kontrą, po której Kamil Piątkowski wepchnął piłkę do siatki, ale arbiter wcześniej dopatrzył się spalonego Aleksandra Kolewa. W 28. minucie akcję wykończył strzałem zza szesnastki 18-letni Bartos Bida po świetnej asyście Jesusa Imaza. Młodzieżowiec tym samym strzelił już swojego trzeciego gola. W drugiej połowie większą inicjatywę przejął Raków. W 65. minucie Daniel Bartl zdecydował się na dośrodkowanie, a niefortunnie interweniował Jakub Wójciki, który pokonał własnego golkipera. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, to akcję na wagę trzech punktów wyprowadził Raków, a gola zdobył Sebastian Musiolik.

01.12.2019, 17. kolejka PKO Ekstraklasy, GIEKSA Arena w Bełchatowie, Widzów: 2 381

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)

Jakub Wójcicki 65′ (sam), Sebastian Musiolik 90+5′ – Bartosz Bida 28′

Raków: Jakub  Szumski – Emir Azemović (Daniel Bartl 64′), Tomas Petrasek, Jarosław Jach – Kamil Piątkowski, Igor Sapała, Rusłan Babenko, Marcin Malinowski, Petr Schwarz, Miłosz Szczepański (Michał Skóraś 87′) – Aleksandar Kolew (Sebastian Musiolik 69′)

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Bartosz Kwiecień, Bodvar Bodvarsson – Martin Pospisil, Taras Romanczuk – Tomas Prikryl (Ognjen Mudrinski. 77′), Jesus Imaz, Jan Camara (Zoran Arsenić 63′) – Bartosz Bida (Mikołaj Wasilewski 90+3′)

Żółte kartki: Petr Schwarz, Daniel Bartl – Bodvar Bodvarsson

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)