I liga: Przełamanie Radomiaka na zakończenie

W pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki Fortuna I ligi Radomiak przed własną publicznością pokonał GKS Bełchatów 2:0. Dla obu zespołów był to ostatni ligowy mecz w 2019 roku.

Gospodarze dzięki tej wygranej przełamali swoją złą serię – czterech meczy bez wygranej. Z kolei Bełchatowianie kończą jesień z dwoma porażkami z rzędu. Wracając do samego meczu, to on był pod dyktando Radomiaka. Gospodarze po strzale Mateusza Michalskiego już w piątej minucie prowadzili. Należy podkreślić, że lepiej mógł się zachować bramkarz gości. W czwartej minucie drugiej połowy Patryk Mikita podwyższył na 2:0 z rzutu karnego, którego arbiter uznał po konsultacji z sędzią technicznym. Siedem minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę za faul na Rafale Makowskim, zobaczył Senegalczyk Emile Thiakane.