PKO Ekstraklasa zakończy sezon tydzień wcześniej

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na wniosek prezesa PZPN Zbigniewa Bońka władze Ekstraklasy podjęły decyzję o zmianach w terminarzu PKO Ekstraklasy w tym sezonie.

Ostatnia kolejka ligowa zostanie rozegrane 16 i 17 maja 2020 roku, a nie jak pierwotnie zakładano 22 i 23 maja przyszłego roku. Spotkania w ramach grupy spadkowej odbędą się w sobotę 16 maja, a grupa mistrzowska zakończy zmagania dzień później.

Ta decyzja jest spowodowana awansem reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy, a także faktem rozegrania finału Ligi Europy w Gdańsku. W związku z tym UEFA wyraziła prośbę o udostępnienie gdańskiego obiektu jak najwcześniej. Taka decyzja powoduje, że finał Ligi Europy nie będzie miał wpływu na kolejność meczów w rundzie finałowej.

Kolejną zmianą w terminarzu jest również podjęcie decyzji o rozłożeniu na kilka terminów spotkań 34. kolejki. W związku z tym, że finał Totolotek Pucharu Polski zostanie rozegrany w sobotę, to finaliści swoje spotkania ligowe rozegrają 28-29 kwietnia lub 5-6 maja. Ostateczny termin będzie ustalony w współpracy z klubami a także telewizją. Pozostałe zespoły rozegrają mecze 1 lub 3 maja. W dniu finału krajowego pucharu nie odbędzie się żadne spotkanie PKO Ekstraklasy.

Źródło: Ekstraklasa


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *