PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin ograło Górnika Zabrze, mnóstwo pecha po stronie ekipy Jana Urbana

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

W meczu kończącym zmagania dziesiątej kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze uległ z Zagłębiem Lubin (0:2) po trafieniach Serheja Buletsy i Mateusza Wdowiaka.

Zabrzanie nie mogą ustabilizować formy, choć ostatnia porażka z Legią Warszawa (1:2) i stracona bramka w dodatkowym czasie gry był rozczarowujące. Miedziowi zaś przeplatają wygrane z kolejnymi przegranymi.

Na pewno Górnik pokazał czy to w meczu z Lechem czy Legią, że potrafi dobrze grać w piłkę. Ma w swoich szeregach indywidualności, jak choćby Lukas Podolski i wszyscy znamy jego wartość dla Górnika. Jest to drużyna dobrze zorganizowana i jak większość w naszej lidze – powiedział Waldemar Fornalik.

Już w drugiej minucie próby Daisuke Yokoty i Kamila Lukoszka zatrzymał Sokratis Dioudis. W 36. minucie w końcu Serhij Buletsa wymanewrował rywali i precyzyjnym uderzeniem znalazł drogę do bramki. Goście jeszcze trafili tuż przed przerwą, ale sędzia podszedł do VAR-u i cofnął decyzję o golu, dopatrując się spalonego. W 57. Lukoszek umieścił piłkę w siatce, ale ponownie Wojciech Myć potrzebował powtórek, żeby dopatrzeć się faulu na obrońcy Zagłębie i wynik nie uległ zmianie. W 68. minucie znów szczęście nie dopisało gospodarzom, gdyż Dani Pacheco obił poprzeczkę. W siódmej minucie doliczonego czasu kropkę nad i postawił jeszcze Mateusz Wdowiak. Trzy powędrowały do lubinian, którzy są na piątej lokacie i w sobotę podejmą Piasta Gliwice.