PKO Ekstraklasa: Święta Wojna dla Korony w Kielcach, Kacper Kostorz bohaterem

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała Radomiaka Radom (2:1), a wejście smoka zaliczył Kacper Kostorz.

Święta Wojna – jak zwykle nazywana jest rywalizacja między Koroną a Radomiakiem wzbudza dodatkowe emocje wśród kibiców. Szczególnie goście byli zmotywowani po jesiennej porażce w Radomiu (0:2), a Mariusz Lewandowski przyznał, iż decydowanie czują wagę tego spotkania, a także motywację ze strony fanów. U żółto-czerwonych widać zwyżkę formy i po fatalnej pierwszej rundzie, wróciły nadzieje na utrzymanie elity w stolicy woj. świętokrzyskiego.

W szóstej minucie, szarżujący z lewej flanki Luis Machado zacentrował na głowę Leandro Rochy i Portugalczyk z zimną krwią otworzył wynik na Suzuki Arenie. Gospodarze przycisnęli rywali w końcówce pierwszej odsłony, ale długo nie potrafili skierować piłki do siatki, a radomianie potwierdzili swoją siłę w defensywie. W 44. minucie z rzutu wolnego Ronaldo Deaconu dośrodkował na Jewgienija Szykawkę, który wyrównał stan meczu. Po przerwie było więcej walki, a najlepsze okazje zmarnowali Dawid Błanik, a następnie Semedo, który przegrał pojedynek sam na sam z Konradem Forencem. W końcu kielczanie dopięli swego w doliczonym czasie gry. Rezerwowy Kacper Kostorz dołożył nogę i z bliskiej odległości przesądził o zwycięstwie Korony.