PKO Ekstraklasa: Remis rzutem na taśmę w Kielcach, długie opóźnienie przez brak prądu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu inauguracyjnym jedenastą kolejkę PKO Ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań (1:1).

Warciarze ponieśli trzy kolejne porażki i myśleli o przełamaniu się w Kielcach.- Niezależnie od tego, z kim gramy, trzeba zacząć zbierać punkty po tym słabszym okresie. Jeżeli na rozkładzie jest Korona, to trzeba te trzy punkty zdobyć z Koroną – mówił Dawid Szulczek. Kielczanie podchodzili do piątkowego meczu napędzeni wyjazdowym zwycięstwem nad Stalą Mielec (3:2).

– Drużyna już nauczyła się gry z Dario Vizingerem w ataku. Już w ostatnim meczu wykreowaliśmy sporo sytuacji i dobrze funkcjonowaliśmy, jeśli chodzi o obronę. Wyłączyliśmy bardzo groźną ofensywę, jaką w Ekstraklasie jest atak Śląska Wrocław. Za chwilę przyniesie to punkty – zapewnił szkoleniowiec poznaniaków.

Przez olbrzymie kłopoty z dostępem prądu w stolicy woj. świętokrzyskiego, spotkanie było opóźnione o prawie godzinę. W ósmej minucie kibice gospodarzy odpalili racę i konieczna była kolejna przerwa. O pierwszej części najlepiej napisać, że się odbyła, bo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować dogodnej okazji. W 50. minucie Mateusz Kupczak doskoczył do Nono, odzyskał piłkę i skierował ją pewnie do siatki. Dla pomocnika Zielonych było to drugie trafienie w obecnych rozgrywkach. W 65. minucie Wiktor Pleśnierowicz trafił w słupek po uderzeniu głową i dośrodkowaniu Miguela Luisa. Gospodarze nie byli dziś w stanie zagrozić poznaniakom, ale Belg Martin Remacle trafił do siatki w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Ekipa Szulczka po przerwie na kadrę zmierzy się w Mielcu ze Stalą, natomiast żółto-czerwoni wybiorą się do Radomia.