PKO Ekstraklasa: Przełamanie Śląska Wrocław, gol w ostatnich sekundach

W ramach 26. kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Płock uległa u siebie ze Śląskiem Wrocław (1:2). Przełamał się Erik Exposito, który czekał na gola od początku listopada.

Zarówno w Wiśle Płock, jak i Śląsku Wrocław dokonano niedawno zmian na ławkach trenerskich. Pavol Stano już zasmakował smaku zwycięstwa, zaś Piotr Tworek w debiucie zainkasował jeden punkt z Radomiakiem Radom (0:0). Wrocławianie w tym roku ponieśli trzy porażki i tyle samo razy mecze zakończyły się podziałem punktów.

– Musimy puścić wodzę fantazji pod bramką i być konkretni w tyłach, by każdy wiedział, że nie można improwizować. W polu karnym czasami trzeba wziąć ciężar na siebie – ogłosił szkoleniowiec Wojskowych. Zawodzi zwłaszcza Erik Exposito. Hiszpan wrócił do niedogadaniu się z chińskim klubem. Od tego momentu spędził na murawie 249 minut bez trafienia. Licznik z golami zatrzymał się na dziewięciu.

W 25. minucie Rafał Wolski wyłożył piłkę do Piotra Tomasika, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Odbiła się jeszcze od pleców rywala i zmyliła interweniującego Krzysztofa Mączyńskiego. W 52. minucie rajd przeprowadził wprowadzony po przerwie Waldemar Sobota i podał do Erika Exposito. Hiszpański snajper w końcu znalazł sposób na zdobycie bramki. W doliczonym czasie gry ostatnie słowo należało do gości. Po rzucie rożnym najwyżej do głowy wyskoczył Fabian Piasecki i wpakował piłkę do siatki.

19.03.2022, 26. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 3 021

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Piotr Tomasik 25′ – Erik Exposito 52′, Fabian Piasecki 90+3′

Wisła: Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień (Jorginho 63′), Damian Michalski, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik – Dominik Furman (Filip Lesniak 70′) – Kristian Vallo, Mateusz Szwoch (Damian Rasak 70′), Rafał Wolski, Radosław Cielemęcki (Fryderyk Gerbowski 70′) – Marko Kolar (Patryk Tuszyński 83′)

Śląsk: Michał Szromnik – Diogo Verdasca, Wojciech Golla, Daniel Gretarsson – Jakub Iskra (Patryk Janasik 73′), Krzysztof Mączyński, Petr Schwarz, Victor Garcia – Patrick Olsen  (Waldemar Sobota 46′) – Caye Quintana (Dennis Jastrzembski 73′), Erik Exposito (Fabian Piasecki 86′)

Żółte kartki: Piotr Tomasik, Radosław Cielemęcki, Anton Krywociuk, Damian Rasak – Krzysztof Mączyński, Diogo Verdasca, Wojciech Golla Erik Exposito, Dennis Jastrzembski, Fabian Piasecki

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)