PKO Ekstraklasa: Przełamanie Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym starciu w ramach trzeciej serii gier PKO Ekstraklasy, Wisła Płock przegrała u siebie z Lechią Gdańsk (1:2). Drużynę gospodarzy poprowadził tymczasowy szkoleniowiec – Patryk Kniat.

Leszek Ojrzyński po porażce z Lechem Poznań (0:4) zrezygnował z pracy dla płocczan z powodów rodzinnych. Jego zastępcą został 39-letni Patryk Kniat, dotychczasowy asystent Leszka Ojrzyńskiego. – Dostaliśmy pozwolenie od PZPN, by trener Kniat prowadził zespół w trzech meczach. Trudno mi powiedzieć co będzie dalej. Szukamy nowego trenera, ale rozmowy nie są łatwe, a nie chcemy podejmować pochopnych decyzji – powiedział prezes, Jacek Kruszewski. Lechia Gdańsk w czwartek pożegnała się z europejskimi pucharami po przegranej w dogrywce z duńskim Broendby IF (1:4).

Jak pokazała pierwsza część, rola faworyta “biało-zielonych” nie była tylko na papierze. Ekipa Piotra Stokowca już w 12. minucie objęła prowadzenie. Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska do Artura Sobiecha, który uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze grali agresywnie, czego efektem były żółte kartki dla Damiana Rasaka oraz Cezarego Stefańczyka. W 20. minucie fantastyczną interwencją popisał się Dusan Kuciak, a bliski trafienia był Oskar Zawada. Po przerwie goście kreowali więcej okazji bramkowych i robili przewagę. W 74. minucie Rafał Wolski popisał się genialnym dryblingiem i stanął twarzą w twarz z golkiperem i pewnie go pokonał. Dziesięć minut później bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Dominik Furman, a piłka musnęła jeszcze Michała Nalepę. Jeszcze Bartosz Frankowski ukarał czerwoną kartką będącego na ławce rezerwowych Flavio Paixao.

04.08.2019, 3. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 5 511

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Dominik Furman 84′ – Artur Sobiech 12′, Rafał Wolski 74′

Wisła: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Damian Michalski (Olaf Nowak 59′) – Damian Rasak, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (Angel Garcia 60′), Mateusz Szwoch (Grzegorz Kuświk 76′) – Ricardinho, Oskar Zawada

Lechia: Dusan Kuciak – Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Karol Fila – Lukas Haraslin (Daniel Łukasik 80′), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (Adam Chrzanowski 88′), Tomasz Makowski, Sławomir Peszko (Rafał Wolski 64′) – Artur Sobiech

Żółte kartki: Damian Rasak, Cezary Stefańczyk, Alan Uryga – Artur Sobiech, Błażej Augustyn

Czerwona kartka: Flavio Paixao

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Piłkarz meczu: Rafał Wolski