PKO Ekstraklasa: Pierwsze bramki Piasta w lidze, Stal Mielec po 24 latach z wygraną

piast-gliwice.eu

Piłkarze Piasta Gliwice ulegli na wyjeździe ze Stalą Mielec (2:3) w poniedziałkowym meczu piątej kolejki PKO Ekstraklasy.

W czwartek zakończyła się pucharowa przygoda podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy po walecznej postawie odpadli z FC Kopenhaga. Teraz wszystkie siły będą skupione na ligowych rozgrywkach, a przecież jest co odrabiać. Ledwie jeden punkt i widniejące zero po stronie zdobytych goli nie przystojną trzeciej drużynie minionego sezonu. – W każdym z nas siedzi taka sportowa złość po tym co się wydarzyło w czwartek i także po początku sezonu, więc w poniedziałek będziemy chcieli za wszelką cenę wygrać i rozpocząć marsz w górę tabeli – zapowiadał Patryk Sokołowski, który w poniedziałek zasiadł na ławce i zmuszony był zmienić jeszcze w pierwszej części kontuzjowanego Tomasza Jodłowca.

67 – kolejnych meczów Piotra Parzyszka w PKO Ekstraklasie – najdłuższa seria

W 20. minucie Mikkel Kirkeskov nierozważnie zahaczył Macieja Urbańczyka w polu karnym, a Jarosław Przybył po obejrzeniu powtórek nie miał wątpliwości, by podyktować jedenastkę, którą na gola zamienił Maciej Domański, całkowicie myląc Frantiska Placha. Zaraz po zmianie stron do wyrównania doprowadził Michał Żyro, który przerwał tym samym fatalną serię bez gola. W 54. minucie losy spotkania zmienił Dominik Steczyk. Prowadzenie “Piastunek” długo nie trwało, bowiem kilkadziesiąt sekund, kiedy Mateusz Mak wewnętrzną częścią buta wyrównał na 2:2. W 80.minucie gospodarze fantastycznie rozklepali przeciwników, a akcję wykończył po raz drugi tego wieczoru Mateusz Mak.