PKO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze

Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu inauguracyjnym siedemnastą serię gier PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin na własnym obiekcie odniosła zwycięstwo z Górnikiem Zabrze (2:0), który nie wygrał dziesiątego meczu z rzędu.

W poprzedniej kolejce ekipa Marcina Brosza stworzyła pasjonujące widowisko z płocką Wisłą a bohaterem został Igor Angulo. Kontrakt Hiszpana wygasa z końcem czerwca i fani z niecierpliwością oczekują na decyzje odnośnie pozostania na Górnym Śląsku. – Klub musi podjąć decyzję, czy przedłuży mój kontrakt, czy nie. Mam oferty z innych zespołów. Jest wiele zagranicznych propozycji, tak samo jak poprzedniej zimy czy ostatniego lata. Szefowie wiedzą, jakie mam opcje. Reszta pozostaje w ich rękach. Po tylu latach nie przedłużę kontraktu za kilka złotych więcej. W Górniku spędziłem fantastyczne lata, strzeliłem mnóstwo goli, ale jeśli uznają, że wolą kogoś lepszego do ataku, będę musiał się z tym pogodzić. Poprosiłem tylko, bym dowiedział się o tym wcześniej – powiedział napastnik w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”. – Dwa tygodnie temu ustaliliśmy z szefami klubu, że przed Świętami zdecydujemy, co dalej. Do tej pory wstrzymywaliśmy rozmowy – dodał.

W dwunastej minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Filip Starzyński i pewną interwencją popisał się Martin Chudy, który również sparował strzał Damjana Bohara. Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna i raz po raz niepokoili linię defensywy Górnika. W 18. minucie Damjan Bohar wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 60. minucie Damian Oko zgrał futbolówkę do Bartosza Białka, a ten długo nie myślał i zdobył swojego drugiego gola w rozgrywkach ekstraklasy. Co ciekawe w meczu padł niechlubny rekord frekwencji, bowiem na trybunach zjawiło się zaledwie 2 212 fanów.

Więcej goli już tego dnia nie padło i tym samym lubinianie zgarnęli pełną pulę. Podopieczni Martina Seveli po trzech spotkaniach bez zwycięstwa i zbliżyli się nieco do grupy mistrzowskiej. Kolejnym rywalem będzie Jagiellonia Białystok.