PKO Ekstraklasa: Lech zagra w lidze pierwszy raz bez Gumnego

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piątkowe zwycięstwo nad mistrzem Polski Piastem Gliwice w 16.kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań przepłacił kontuzją dwóch podstawowych zawodników. Robert Gumny i Kamil Jóźwiak nie dokończyli zwycięskiego spotkania i zeszli z boiska. Uraz Jóźwiaka wyglądał poważniej niż Gumnego, jednak to skrzydłowy Kolejorza już normalnie trenuje z drużyną, a obrońca zmaga się z urazem kolana. Gumny i tak nie zagrałby w piątkowym starciu z Wisłą Płock, gdyż przed zejściem z boiska zdążył obejrzeć czwarty żółty kartonik w sezonie. Dla trenera Żurawia to będzie pierwszy mecz w którym nie wystawi prawego obrońcy do składu.

Do tej pory Gumny rozegrał wszystkie 16 ligowych spotkań od pierwszej minuty. Trener Żuraw dał mu odpocząć tylko raz, podczas meczu Pucharu Polski z Resovią. Wówczas na pozycji prawego obrońcy zagrał Tomasz Cywka, jednak już po minucie doznał kontuzji i Gumny musiał wejść na boisko. W obliczu dłuższej przerwy w grze Cywki, z boku obrony wystąpi z przymusu zapewne Lubomir Satka, który właśnie na tej pozycji występuję w reprezentacji Słowacji. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo Dariusz Żuraw musi rozbić, coraz lepiej spisujący się duet stoperów, który Słowak tworzy z Thomasem Rogne.

Robert Gumny z kontuzją kolana już zmagał się w ubiegłym roku, dlatego jego stanowi zdrowia kibice przyglądają się z najwyższą troską. Piłkarz po zabiegu długo bowiem dochodził do siebie. Wciąż trwają konsultacje, którymi kieruje szef sztabu medycznego Lecha, profesor Krzysztof Pawlaczyk.

Jesteśmy w kontakcie ze specjalistami i dopiero w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli określić termin powrotu Roberta na boisko. Nie chcemy na razie w tym temacie spekulować, ponieważ jeszcze nie mamy ostatecznej diagnozy – poinformował lekarz Kolejorza za pośrednictwem strony klubowej.

żródło: lechpoznan.pl/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *