PKO Ekstraklasa: Kibice wrócą na trybuny

Łukasz Piątek (ŁKS), Paweł Wszołek (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej ogłosił możliwość wprowadzenia kibiców na trybuny od 19 czerwca. – Cieszymy się, że udało się wypracować odpowiednie mechanizmy powiedział prezes Rady Ministrów.

PKO Ekstraklasa po prawie trzech miesiącach zawieszenia ruszy piątkowym starciem Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa (godz. 18:00). Na razie mecze odbywać się będą bez udziału publiczności. Ogłoszono jednak, że od 19 czerwca fani otrzymają możliwość wejścia na stadion, a bilety będzie można kupić jedynie za pośrednictwem internetu. Ponadto na trybunach nie pojawią kibice drużyn przyjezdnych ze względów bezpieczeństwa. CO istotne trybuny będą mogły zostać wypełnione w 25 proc. – Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, by zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalności – przyznał Morawiecki.

W tym trudnym czasie dla klubów, państwo polskie nie zostawiło ich samych. Wiele z klubów skorzystało z pomocy państwa – ponad 25 mln złotych z Tarczy Finansowej zostało przekazanych właśnie na ten cel – dodał.

– Cieszymy się, że wracamy do sportu. Kibicujemy piłkarzom, żeby bezpiecznie wrócili do rozgrywek. Liczę na to, że powrót kibiców będzie bezpieczny, że będziemy stosować się do wszystkich reguł – zaznaczyła minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk. Polska będzie pierwszym krajem w Europie, który otwiera drzwi przed kibicami. Cały czas spotkania 1. Bundesligi rozgrywane są bez udziału fanów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.