PKO Ekstraklasa: Jagiellonia okazała się lepsza od Pogoni, debiutancka bramka Borysiuka

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jagiellonia Białystok przełamała swoją fatalną passę pięciu meczy bez zwycięstwa. Podopieczni Ivaylo Peteva pokonali Pogoń Szczecin (1:2) w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń była stroną dominującą w pierwszych minutach meczu, ale była przy tym rażąco nieskuteczna. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i to Jagiellonia zdobyła pierwsza bramkę w tym spotkaniu. W 39. minucie doświadczony skrzydłowy, Maciej Makuszewski świetnie odnalazł się w okolicach 16. metra i pewnie zmieścił piłkę przy bliższym słupku bramki rywala. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż do 53. minuty, kiedy to Paweł Cibicki wykorzystał świetne dogranie od Marcina Listkowskiego. 22-latek niezwykle precyzyjnie zacentrował, a Szwed polskiego pochodzenia dopełnił formalności i przywrócił nadzieję Portowcom. Sytuacja gospodarzy nieco skomplikowała się w 67. minucie, ponieważ z boiska usunięty został Kostas Triantafyllopoulos. Grecki stoper nieprzepisowo powstrzymywał wślizgiem wbiegającego w “szesnastkę” Makuszewskiego. Chwilę później bezpośrednio z rzutu wolnego huknął Ariel Borysiuk i zanotował swoją debiutancką bramkę w barwach Jagiellonii.