PKO Ekstraklasa: Górnik wygrywa z Zagłębiem na rozpoczęcie kolejki

Górnik pokonał Zagłębie 1:0 i awansował na fotel lidera.

Górnik Zabrze / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali Zagłębie Lubin 1:o w meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Jesús Jiménez.

Obie drużyny zaczęły sezon od remisów i dziś chcieli dopisać do swoich dorobków pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Marcina Brosza wywiezli z Płocka remis 1:1, takim samym wynikiem zakończył się mecz Miedziowych z Cracovią.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali goście. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał Alan Czerwiński, ale główował obok bramki. W odpowiedzi Boris Sekulić spróbował pokonać Konrada Forenca uderzeniem sprzed pola karnego, lecz fatalnie przestrzelił. Chwilę później ponownie zaatakowali Miedziowi. Sasa Balić dośrodkował przed pole karne do Filipa Starzyńskiego, a pomocnik Zagłębia minimalnie się pomylił. W końcowych minutach jeszcze raz zaatakował Górnika. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Igor Angulo, jednak strzał Hiszpana pozostawił wiele do życzenia. Do przerwy po bardzo słabym meczu mieliśmy remis bezbramkowy.

Już na początku drugiej połowy Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Kamil Zapolnik minął obrońcę, strzelił sprzed pola karnego, ale świetną interwencją popisał się Forenc. Chwilę później okazję na gola miał także Angulo, który głowkował tuż obok bramki po dośrodkowaniu Erika Janžy. Zagłębie groźnie zaatakowało w 69. minucie, Patryk Tuszyński strzelił jednak minimalnie niecelnie. Chwilę później na prowadzenie wyszedł Górnik. Sekulić podał prostopadle w pole karne, tam z pierwszej piłki uderzył Jesús Jiménez i nie dał szans Konradowi Forencowi. W końcowych minutach meczu do remisu mógł doprowadzić Starzyński, ale po jego główce piłkę pewnie złapał Martin Chudý. W doliczonym czasie gry prowadzenie mógł podwyższyć Angulo, lecz huknął w poprzeczkę.

Ostatecznie Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Lubin 1:0 i jest to zasłużone zwycięstwo Zabrzan, którzy w drugiej połowie byli zdecydowanie lepszą drużyną od przeciwników, stworzyli sobie więcej okazji i gdyby byli bardziej skuteczni to mogliby wygrać wyżej.