Daniele De Rossi spełni jedno z marzeń – zagra w Boca Juniors

Legenda AS Romy znalazła nowy klub. Spełni marzenie gry na La Bombonerze.

Daniele De Rossi / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legenda AS Romy nieraz wspominała, że bardzo ceni argentyńskie Boca Juniors, i że w gdy trafi się okazja do gry dla nich, będzie chciał to wykorzystać. Teraz, gdy De Rossi skończył swoją piękną przygodę w Rzymie, jest ku temu szansa.

Chciałbym grać w Boca w wieku 20, 30 lub 35 lat. Od zawsze to było jedno z moich marzeń. Chciałbym zagrać w meczu z River Plate na La Bombonerze. Kiedy widzę ten stadion, zapiera mi dech w piersiach. Ale nigdy nie powiedziałem, że chcę tam przejść na emeryturę. – powiedział De Rossi wywiadzie dla magazynu Undici w 2017 roku. Dziś, to marzenie się ziściło. Mimo ofert z innych klubów Serie A, chociażby AC Milanu, Fiorentiny czy Sampdorii, zdecydował się na kierunek argentyński. Z Boca Juniors 36-letni pomocnik podpisał roczny kontrakt.

Daniele De Rossi zaraz po Francesco Tottim jedną największych legend w historii AS Romy. W barwach Giallorossich występował przez 18 lat. Zanotował dla Rzymian 616 występów, w których strzelił 63 bramki. Dużo krajowych trofeów nie zdobył – zaledwie 2 Puchary Włoch (2007, 2008) oraz jeden Superpuchar (2007). Najwięcej osiągnięć ma w koszulce reprezentacji Włoch. Wystąpił w niej 117 razy (21 bramek) i zdobył z nią Mistrzostwo Świata w 2006 roku oraz srebrny medal Euro 2012.

Boca Juniors w zeszłym sezonie argentyńskiej Primera Division zajęli 3. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi