PKO Ekstraklasa: Dawid Kocyła poprowadził Wisłę Płock do zwycięstwa

We wtorkowym meczu przedostatniej już kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Płock zdecydowanie pokonała Koronę Kielce (3:1). Bohaterem meczu został Dawid Kocyła, który zdobył dwie bramki.

Zespół z Kielc po jedenastu latach musi się pożegnać z najwyższą klasą rozgrywkową. Były różne momenty, a wielu ekspertów co sezon wskazywało “złocisto-krwistych” jako pewnych spadkowiczów. Charakterem i nieustępliwością nadrabiali braki piłkarskie, ale błędy popełnione na górze mają swoje konsekwencje. Maciej Bartoszek wystawił w pierwszym składzie na młodych Daniela Szelągowski i Iwo Kaczmarskiego. – Młodzi piłkarze muszą przede wszystkim uważać, żeby nie uśpić swojej czujności. Wchodząc na pewny poziom największym problemem jest go utrzymać – mówił przed spotkaniem Kamil Kuzera.

Lepsze humory dopisywały w drużynie gospodarzy, którzy zapewnili sobie już wcześniej utrzymanie. Bardzo się cieszę, że na trzy kolejki przed końcem sezonu udało się nam zrealizować nasz cel, czyli utrzymanie Wisły Płock w ekstraklasie. Drużyna wykonała kawał dobrej roboty i jestem jej za to bardzo wdzięczny – przyznał Radosław Sobolewski.

Już w pierwszej minucie dynamiczną akcję przeprowadzili goście. Piłkę w polu karnym przejął Michal Papadopulos, golkiper odbił futbolówkę do boku, gdzie stał Daniel Szelągowski o mocnym strzałem pokonał Krzysztofa Kamińskiego. W 30. minucie Themistoklis Tzimopoulos nie wybił piłki z własnej “szesnastki” i dopadł do niej Angel Garcia, który silnym strzałem doprowadził do remisu. Kielczanie oddali inicjatywę gospodarzom. W 41. minucie Torgil Gjertsen dośrodkował do Dawida Kocyły, który ładnie wykończył akcję. Tuż przed przerwą nieporozumienie bloku defensywnego wykorzystał Dawid Kocyła, który tym samym dopisał dublet. Goście w drugiej części mieli większe problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. W 71. minucie między słupkami zadebiutował 20-letni Jakub Osobiński, który zastąpił Marka Kozioła. Do końca wynik już się nie zmienił i Korona Kielce wraca do domu bez punktów.