PKO Ekstraklasa: Cracovia rozbita przez Pogoń Szczecin, niepomyślny powrót Kamila Glika

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin zrobiła miazgę z Cracovii, pokonując ich na wyjeździe aż (5:1) w ramach dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy.

Drużna Jensa Gustafssona wychodzi z dołka, kiedy ponieśli cztery porażki z rzędu. – Wychodzimy z bardzo trudnej sytuacji, zarówno jeśli chodzi o wyniki, jak i kontuzje i choroby. Szczęśliwie byliśmy wystarczająco dobrzy i zdeterminowani, aby wygrać ostatni mecz. To oczywiście daje nam energię i pozytywne nastawienie wchodząc w ten tydzień – mówił trener Pogoni.

Naszym celem będzie to, aby grać jak Pogoń. Musimy mieć bardzo dobry balans w drużynie. Musimy być lepsi w obronie naszego pola karnego. Zwłaszcza przy dośrodkowaniach, stałych fragmentach gry, przy odbieraniu drugich piłek. To są rzeczy, na których musimy się szczególnie skupić – dodał Szwed.

W 8. minucie Kamil Grosicki dał prowadzenie Portowcom, skutecznie egzekwując jedenastką podyktowaną na samym reprezentancie Polski. W 21. minucie po stałym fragmencie gry, skutecznością wykazał się Alexander Gorgon, który z bliskiej odległości pokonała Sebastiana Madejskiego. Austriacki pomocnik nie pozostawił też złudzeń Pasom w 50. minucie i nic złego nie mogło się przydarzyć przyjezdnym. Jeszcze Patryk Makuch mógł poprawić sytuację gospodarzy, lecz nie wykorzystał rzutu karnego, a po chwili było już 4:0 po golu Efthymiosa Koulourisa. Wynik podwyższył jeszcze Kacper Smoliński, a bramkę na otarcie łez strzelił Michał Rakoczy. Cracovia z pewnością chciała jak najszybciej zapomnieć i dzisiejszym wieczorze.

23.09.2023, 9. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów:

Cracovia – Pogoń Szczecin 1:5 (0:2)

Michał Rakoczy 90+5′ – Kamil Grosicki 8′ (k), Alexander Gorgon 21′, 50′, Efthymios Koulouris 64′, Kacper Smoliński 87′

Cracovia: Madejski – Ghita, Glik, Skovgaard – Rapa (Knap 46′), Atanasov (Makuch 46′), Oshima (Kolec 84′), Jaroszyński (Zaucha 82′) – Rakoczy, Bochnak – Kallman (Ogorzały 82′)

Pogoń: Cojocaru – Wahlqvist, Zech (Loncar 66′), Malec, Koutris – Ulvestad – Kurzawa, Gorgon (Korczakowski 80′), Biczachczjan (Smoliński 73′), Grosicki (Zahović 65′) – Koulouris (Wawrzynowicz  80′)

Żółte kartki: Rakoczy – Koulouris, Malec, Smoliński

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)