PKO Ekstraklasa: Bez niespodzianki we Wrocławiu – Śląsk wypunktował ŁKS

W spotkaniu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Śląsk Wrocław wygrał z ŁKS-em Łódź 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Filip Marković, Dino Stiglec, Przemysław Płacheta i Erik Exposito.

W pierwszych minutach nie oglądaliśmy za wiele akcji ofensywnych. Z każdą kolejną minutą to gospodarze wyglądali lepiej i częściej atakowali na bramkę rywala. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie, a jej strzelcem Filip Marković. Serb świetnie minął rywali i uderzył na dalszy słupek, pokonując tym samym Malarza. W 17. minucie prowadzenie podwyższył Dino Stiglec. Sześć minut później było już 3:0, a bramkę zdobył Przemysław Płacheta, który oddał świetne mocne uderzenie, nie dając żadnych szans bramkarzowi ŁKS-u. Ostatnie trafienie w tym meczu należało do Erika Exposito, który w 74. minucie wyskoczył najwyżej w polu karnym rywali i oddał strzał głową. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale ostatecznie przekroczyła linie bramkową.