PKO Ekstraklasa: Bez bramek w Gdyni

Oliwia Warowna

W pierwszej niedzielnej potyczce w ramach dziesiątej kolejki PKO Ekstraklasy, Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała u siebie z Piastem Gliwice.

Piast w tym sezonie może i gra chimerycznie. Ale nie ma się co dziwić, w momencie zdobycia mistrzostwa zespół został praktycznie rozebrany. Część drużyny, która zdobyła ten tytuł już nie ma. W naszych warunkach niestety tak to wygląda – tłumaczył Jacek Zieliński sytuację w polskich realiach. W ubiegły tydzień “Piastunki” przerwały serię dwóch porażek z rzędu pokonując beniaminka Raków Częstochowa. Z kolei “Arkowcy” z zespołem z Łodzi wywieźli trzy punkty wygrywając (4:1).

W drugiej minucie Azer Busuladzić nieźle strzelił, a tor piłki zmienił jeszcze Dawit Schirtładze, ale ostatecznie futbolówka wylądował obok słupka. Raz jeszcze Azer Busuladzić zagroził bramkę gości i uderzył nad poprzeczką. Piast Gliwice groźniej zaatakował w 21. minucie, kiedy piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Piotr Malarczyk, ale Pavels Steinbors pewnie ją złapał. W 32. minucie z prawej strony boiska Gerard Badia precyzyjnie dośrodkował do Patryka Sokołowskiego, który pozostawiony bez opieki umieścił futbolówkę, lecz po analizie VAR nie uznano trafienia, bowiem hiszpański pomocnik znajdował się na spalonym. W 81. minucie Dawit Schirtładze szczupakiem rzucił się do piłki, a Frantisek Plach popisał się fantastyczną interwencją. Zdecydowanie należy przyznać, iż “żółto-niebiescy” wykazywali większą ochotę na grę.