PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie wygrywa z Wartą po pięknej bramce Makowskiego

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Zagłębie Lubin pokonało Wartę Poznań 1:0 w spotkaniu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piąte zwycięstwo w tym sezonie “Miedziowi” zawdzięczają Tomaszowi Makowskiemu, który pięknym uderzeniem z dystansu zdobył decydującą bramkę.

Bardzo długo nic nie działo się w tym spotkaniu. W pierwszej połowie nie oddano celnego strzału na bramkę. Aż nagle w 56. minucie Tomasz Makowski huknął z ponad 20. metrów i piłka od słupka wpadła do bramki Grobelnego. Mimo prowadzenia to gospodarze byli bliżej podwyższenia wyniku, niż Warta doprowadzenia do remisu. Najlepszą szansę miał Bohar. Od 90. minuty Zagłębie grało w osłabieniu, drugą żółtą kartkę otrzymał Mateusz Grzybek.