PKO BP Ekstraklasa: Stal dzieli się punktami z Rakowem. Sobota remisów w PKO BP Ekstraklasie

Stal Mielec (Twitter)

Sobota remisów w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Wieczorne spotkanie pomiędzy Stalą a Rakowem zakończyło się bezbramkowym remisem.

Pierwsze zagrożenie w tym spotkaniu stworzył Raków. W 5. minucie po rzucie rożnym główkował Zwoliński, ale świetnie zachował się  Kochalski.  Stal odpowiedziała dwadzieścia minut później. Sprzed pola karnego próbował Hinokio, ale nie miał najmniejszych problemów Kovacević. W 35. minucie przypadkowy strzał oddał Łukasz Zwoliński, ale zdążył zareagować czujny bramkarz Stali. Najbliżej otwarcia wyniku była Stal.  Tuż przed przerwą zaskakująco dla wszystkich huknął z woleja Marco Ehmann, ale końcówkami palców sparował piłkę nad bramkę. Do przerwy kibice w Mielcu bramek nie zobaczyli, ale intensywności nie brakowało.

W drugiej połowie długo brakowało konkretnych sytuacji. Dawid Szwarga dokonał ofensywnych zmian, które miały pobudzić ofensywę Rakowa. Pojawili się Yeboah, Cebula, Otieno, Myszor.  Wszystkie strzały gości lądowały jednak w rękawicach Kochalskiego. Stal starała się odgryzać długimi podaniami, jednak Szkurin nie potrafił sobie wywalczyć dobrej pozycji lub brakowało dokładności. W 88. minucie już miał uderzać Marcin Cebula, ale wytrącił go z równowagi Ehmann. Zabrakło klarownych sytuacji w końcówce meczu i trzeci remis tego dnia w Ekstraklasie stał się faktem.

Spotkanie Stali z Rakowem kończyło sobotnie spotkania w ramach 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dwa poprzednie mecze zakończyły się remisami. Jagiellonia po golu w ostatniej akcji meczu zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. W hicie kolejki Lech podzielił się punktami ze Śląskiem po bezbramkowym meczu.

24.02.2024 r., MOSiR Mielec, 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy

PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:0

Stal Mielec: Kochalski – Ehmann, Esselink, Pingot – Getinger, Guillaumier, Wlazło, Jaunzems – Domański, Hinokio (64. Strzałek), Szkurin (86. Meriluoto)

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (46. Berggren), Svarnas – Drachal (79. Otieno), Baráth (66. Yeboah), Koczerhin, J. Silva – Nowak, Crnac, Zwoliński (66. Cebula)

Kartki: Pingot, Hinokio – Baráth, Svarnas

Sędziował: Paweł Raczkowski

Widzów: 6.240