piast

Piast Gliwice podejmował na własnym boisku azerski Karabach Agdam w ramach rozgrywek o Ligę Europejską. W pierwszym spotkaniu II rundy “Piastunki” przegrały 2:1, dzięki strzelonej bramce pozostawały nadal szanse na grę w kolejnej rundzie el. LE.

Zawodnicy Piasta zaczęli od szybkiego ataku, ale Krzysztof Król niecelnym strzałem zakończył akcję. Piast miał dziś zagrać na zero z tyłu, jednak to się nie udało. W 8. minucie po bardzo dobrym rajdzie lewym skrzydłem Reynaldo i dograniu piłki do Georga było 0:1.

Jednak ta bramka nie podłamała piłkarzy i co chwilę atakowali przemieszczali się pod pole karne Karabachu. W 28. minucie rzut rożny wykonywał Tomasz Podgórski, a bramkę prawą nogą strzelił Mateusz Matras. Chwilę później prowadzenie dla Piasta dał Marcin Robak, który popisał się świetną przewrotką i takie strzały chcielibyśmy oglądać jak najwięcej w wykonaniu polskich piłkarzy. Asystę przy golu zaliczył Podgórski.

Do drugiej połowy oba zespoły wyszły bez zmian w składach. W 53. minucie była szansa na strzelenie bramki, ale piłka po strzale Matrasa trafiła w poprzeczkę. Od tego momentu gra toczyła się ślamazarnie i żaden z zespołów nie stwarzał akcji, która mogłaby się zakończyć bramkę, więc nieunikniona była dogrywka.

W 108. minucie indywidualną akcją popisał się Kapalongo, strzałem na krótki słupek trafił do siatki, Jakub Szumski powinien w tej sytuacji lepiej się zachować. Można być jednak zadowolonym z walki jaką pokazał czwarty zespół Ekstraklasy.

Tomasz Podgórski po meczu:
Zabrakło skuteczności, by pokusić się o awans, były dobre fragmenty w meczu, przeciwnik w dogrywce przeprowadził zabójcza akcję i gra dalej.

Piast Gliwice – Karabach Agdam 2:2 (2:1)
Matras 28′, Robak 36′ – George 8′, Kapalongo 108′

Piast: Szumski – Klepczyński, Horvath, Zbozień, Król – Izvolt, Matras, Hanzel, Podgórki – Jurado i Robak

Karabach: Varvodić – Medvedev, Sadygov, Teli, Agolli – Qarayev, Richard Almeida – Nadirov, George, Reynaldo – Gelaszwili