Pewne zwycięstwo Ruchu

Niebiescy rozbili na wyjeździe zespół Metalurg Skopje w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Europejskiej 0:3!

Chorzowianie przez dłuższy czas dominowali na boisku. Od pierwszych minut narzucili własny styl gry i zaatakowali Macedończyków co zaowocowało bramką Łukasza Janoszki w 9 minucie. Przy bramce asystował Marek Zieńczuk, który dośrodkował wprost na niego.

Kolejne ataki piłkarzy Ruchu szybko dały efekt bo już po 6 minutach od pierwszej bramki na 0:2 podwyższył pięknym strzałem z okolic 35 metra Gabor Straka. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

W drugiej połowie rywale niebieskich zagrali ofensywniej próbując zdobyć bramkę kontaktową. Jednak to im się ni udało.
Niebiescy w 62 minucie przypieczętowali zwycięstwo strzelając kolejną bramkę. Wynik meczu ustalił Arkadiusz Piech, który świetnie zachował się przy podaniu Macieja Jankowskiego!

Metalurg Skopje – Ruch Chorzów 0-3 (0-2)

Janoszka 0:1 (9)
Straka 0:2 (15)
Piech 0:3 (62)

Czerwona kartka: Goran Dragovic (87)
Żółte kartki: Kemal Alomerovic, Petar Ljamcevski – Arkadiusz Piech, Piotr Stawarczyk

Sędzia: Richard Trutz

Wyjściowe składy obu drużyn:
Ruch Chorzów: Pesković – Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski – Zieńczuk, Malinowski, Straka, Janoszka – Jankowski, Piech.

Metalurg Skopje: Pavlović – Kralevski, Memedi, Dragović, Petkovski, Ljamcevski, Dimoski, Krstev, Stevanović, Ristovski, Curlinov.

W trzeciej rundzie eliminacji Ruch Chorzów zagra ze zwycięzcą dwumeczu Viktoria Pilzno – FC Metalurgi Rustawi.