Pewne zwycięstwo Juve w Zagrzebiu

skysports.com

W ramach 2.kolejki Ligi Mistrzów w Zagrzebiu rozegrano mecz  pomiędzy Dinamo Zagrzeb a Juventusem Turyn. Był to mecz ,który miał jednego faworyta. Po pierwszej kolejce Juventus miał jeden punkt po bezbramkowym remisie z Sevillą ,a Dinamo nie miało punktów po porażce 0:3 z Olympique Lyon.

Od początku spotkania to goście przejęli kontrolę nad grą. Na pierwszą bramkę w tym meczu trzeba było czekać do 24.minuty  kiedy to na dalekie podanie zdecydował się Leonardo Bonucci i piłka po drodze odbiła się od Sigaliego ,który chciał je przeciąć ,ale na tyle niefortunnie ,że trafiła ona do Miralema Pjanicia,który wyprzedzając interweniującego bramkarza Dinama otworzył wynik meczu.

Dwie  minuty później mógł być remis ,bo po dośrodkowaniu z lewej strony ładnie uderzył głową Schildenfeld ,ale trafił w tej  sytuacji tylko w poprzeczkę.

W 31.minucie długą prostopadłą piłkę w pole karne zagrywa Miralem Pjanić i odnajduje tym podaniem Gonzalo Higuaina ,który przyjmując sobie najpierw piłkę na klatkę piersiową ,a później uderzając na bramkę  Sempera podwyższa wynik meczu.

Do przerwy nie oglądaliśmy już więcej bramek.

W 57.minucie Khedira zagrywa do Daniego Alvesa ,ten podaje po Paulo Dybali ,a młody Argentyńczyk decyduje się na strzał z ponad 30 metrów i piłka wpada do siatki dzięki czemu mamy już wynik 3:0 dla Bianconeri.

W 75.minucie świeżo wprowadzony na boisko Marko Pjaca decyduje się na strzał zza pola karnego i jego uderzenie broni z problemami Semper.

W 85.minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Dani Alves i tu doszło do niecodziennej sytuacji. Najpierw piłka odbiła się od muru ,a później od bramkarza Dinama ,Sempera ,który wepchnął sobie piłkę do bramki ,ale ostatecznie bramkę zapisano brazylijskiemu obrońcy Juventusu.

Więcej bramek w tym meczu już nie padło i Juventus wygrał na wyjeździe 4:0 dzięki czemu w sytuacji ,w której Sevilla wygrała z Lyonem 1:0 to zwycięzcy ostatnich pięciu sezonów Serie A są w tym momencie liderem grupy H ,dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Dinamo Zagrzeb- Juventus 0:4 (0:2)