Pewne zwycięstwo Caen, Bordeaux – Caen 1:4

SM Caen nie dało żadnych szans swojemu utytułowanemu przeciwnikowi i z łatwością odniosło zwycięstwo 1:4 na wyjeździe. Dzisiejsza wygrana pozwoliła gościom na zajęcia fotelu wicelidera Ligue 1.

Patrząc na tabelę ligową faworytem była drużyna gości i przez pryzmat spotkania można stwierdzić, że ani przez sekundę spotkania nie dała powodów, aby w to wątpić. Już w 6.minucie wynik spotkania otworzył Syam Ben Youssef pokonując, z najbliższej odległości, bramkarza gospodarzy.

Cała pierwsza połowa przebiegała po dyktando Caen, ale do przerwy nie udało im się zwiększyć prowadzenia. Gwizdek rozpoczynający drugą połowę rozpoczął również kolejne 45.minut dominacji gości. W 57.minucie wyniik podwyższył Damien Da Silva, a po chwili piłkę do własnej bramki skierował bramkarz Bordeaux, Cedric Carrasso.

Goście nie czuli się usatysfakcjonowani rozmiarem zwycięstwa, dlatego też w 77. minucie szybką kontrę wykończył Andy Delort. Gospodarzy stać było tylko na jeden zryw, i to w samej końcówce, kiedy to po strzale Enzo Crivelliego Żyrondyści strzelili honorowego gola.

Girondis Bordeaux – SM Caen 1:4 (0:1)
0:1 Ben Youssef 6′

0:2 da Silva 57′

0:3 Carrasso (sam.) 61′

0:4 Delort 77′

1:4 Crivelli 90′