Paryskie trio pokonuje Stade Rennais. Oba zespoły kończyły mecz w “10”!

Youtube

PSG pewnie zwyciężyło na wyjeździe Stade Rennais 1:4 (0:2). Dwa gole zdobył Neymar, a po jednym dołożyli Cavani oraz Mbappe. Gospodarze złapali kontakt na początku drugiej połowy, ale od 63. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andre. W końcówce rzut karny zmarnował Khazri.

PSG szybko “ustawiło” sobie spotkanie na Roazhon Park. Kyllian Mbappé zagrał z klepki z Verrattim i wpadł w polekarne po czym wyłożył piłkę Neymarowi, który czekał niepilnowany niemal tuż przed linią bramową. Drugie trafienie byłoby bliźniacze do pierwszego, ale tym razem akcja została zagrana na prawej stronie, a asystujący zamienił się rolami ze strzelcem. Paryżanie kontrolowali przebieg gry i mogli w pierwszej połowie powiększyć prowadzenie co najmniej dwukrotnie. Rennes miało problemy zwłaszcza z upilnowaniem Neymara, który wypracowywał kolegom wiele sytuacji strzeleckich, ale też sam decydował się na strzały. Tak jak w 26 minucie, gdy kąśliwe, mocne uderzenie w długi róg wybronił Koubek. Bardzo aktywny w kreowaniu akcji ofensywnych był zazwyczaj pełniący rolę zmiennika 22 – letni Giovanni Lo Celso (91 % celnych podań w pierwszej części). Dziesięć minut przed przerwą Argentyńczyk nie wykorzystał dobrego podania Daniego Alvesa i uderzył obok bramki.  W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy Edinson Cavani mógł dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego uderzenie piętą tuż przed linią bramkową zatrzymał stoper Traoré, a w sytuacji sam na sam swoją wyższość dwukrotnie udowodnił Tomáš Koubek.

Gospodarze szukali okazji w grze z kontry, ale brakowało im dokładności przy ostatnich podaniach oraz przede wszystkim celnych strzałów. Po 45 minutach gry u podopiecznych Sabriego Lamouchiego widniało okrągłe zero.

Przerwa dobrze zrobiła graczom Rennes. Dobrze wykonany stały fragment gry w 53. minucie, po główce Amalfitan piłka odbija się od słupka, ale z dobitką pospieszył Mubele i dalsza część meczu zapowiadała się emocjonująco. Gospodarze agresywniej ruszyli do ataków, a PSG nie potrafiło szybko odpowiedzieć rywalom. Emocje (i jakiekolwiek szanse Stade Rennais) zabiła czerwona kartka dla Benjamina André za faul na Kimbembe. Kapitan Rennes próbował wślizgiem przerwać akcję, nie trafił rywala w nogi, a pociągnął go za lewe kolano. Presnel Kimbembe dołożył nieco od siebie, zaś sędzia uznał, że za takie zachowanie André powinien wcześniej zejść do szatni. Inna sprawa, że skompletowanie dwóch “źółtek” zajęło mu ledwie 11 minut.

Piłkarze PSG chcieli pomóc Edinsonowi Cavaniemu przełamać strzelecką niemoc w lidze trwającą od 29 listopada. 18 bramkę w lidze zdobył, lobując bramkarza, po świetnym dograniu zewnętrzną częścią stopy od Neymara. Po wznowieniu gry Cavani odzyskał piłkę, Mbappe perfekcyjnie zagrał wzdłuż bramki, a piłkę do siatki (jak w 4. minucie) wpakował były napastnik Barcelony. Po trafieniu Cavaniego do cieszącego się z kolegą Mbappé dołączyli koledzy z “Wojowniczych Żółwi Ninja” 😉

W 89. minucie Kempembe “pozazdrościł” Benjaminowi Andre i za oczywisty faul w polu karnym na Lea Silikim obejrzał drugą żółtą kartkę. Jedenastki na gola nie zdołał zamienić Khazri. Uderzył mocno i niecelnie.

16.12.2017 r., 18. kolejka Ligue 1, Roazhon Park (Rennes)

Stade Rennais – Paris Saint – Germain (0:2) 1:4

Ndombe Mubele 53′ – Neymar 4′ i 76′ Kyllian Mbappé 14′, Edinson Cavani 75

Stade Rennais: T. Koubek, R. Danzé (Hunou 55′), Mexer, H. Traoré, R. Bensebaini, J. Gnagnon, M. Amalfitano (Gellin 66′), B. André, B. Bourigeaud, J. Lea Siliki, N. Mubele (Khazri 54′)

PSG: A. Areola, Dani Alves, Yuri, Marquinhos, P. Kimpembe, M. Verratti, J. Draxler (Motta 74′), G. Lo Celso (Pastore 80″), E. Cavani, Neymar, K. Mbappé

Żółte kartki: Traoré, André – Kimpembe, Lo Celso

Czerwone kartki: André, Kimpembe,

Sędzia: A. Gautier