Paryska rewolucja trwa – Icardi i Navas dołączają do PSG

Mauro Icardi

Zdjęcie: psg.fr/

Letnia rewolucja w Paris Saint-Germain zbiera swoje żniwa do ostatnich godzin okienka transferowego.

Rządy Leonardo w znaczący sposób odmieniły politykę transferową “Les Parisiens”, czego efekty podziwiać możemy po dziś dzień. Po kilku tygodniach spekulacji i doniesień na Parc des Princes swoje talenty przenieśli Keylor Navas oraz Mauro Icardi.

32-letni Kostarykanin związał się z paryskim klubem czteroletnią umową, a jego transfer uszczuplił klubową kasę o 13 milionów €. Efektem przeprowadzki Navasa jest odejście Alphonse Areoli, dotychczasowego numeru jeden w szeregach Paris Saint-Germain, który kolejny rok spędzi reprezentując barwy Realu Madryt. Transfer Keylora oraz Sergio Rico mogą pozbawić Marcina Bułkę miejsca w kadrze meczowej mistrza Francji.

Jeśli chodzi o Icardiego, to sytuacja prezentuje się zgoła inaczej. Argentyńczyk trafił do Paris Saint-Germain na zasadzie rocznego wypożyczenia z klauzulą umożliwiającą pełnoprawny wykup po zakończonej kampanii. 26-latek pojawił się w siedzibie klubu znad Sekwany kilka godzin temu, po czym wraz ze swoim agentem ustalił warunki kontraktu z nowym pracodawcą oraz przeszedł wymagane testy medyczne. Kwota, jaką kierownictwo PSG będzie musiało uiścić, by zatrzymać zawodnika na kolejne lata, nie została ujawniona. Wartość Mauro szacuje się na 80 milionów €.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *