Oświadczenie Liverpoolu po skandalu. “Presja ta powinna zostać złagodzona, a nie zaostrzona”

fcliverpool.com

Liverpool przyjmuje do wiadomości przyznanie się PGMOL do sobotnich błędów. Oczywiste jest, że nie doszło do prawidłowego zastosowania przepisów gry, co doprowadziło do naruszenia uczciwości sportowej.

W pełni akceptujemy presję, pod jaką pracują sędziowie, ale presja ta powinna zostać złagodzona, a nie zaostrzona, dzięki  wprowadzeniu systemu VAR.

Dlatego niezadowalające jest to, że nie zapewniono wystarczającej ilości czasu na podjęcie właściwej decyzji i że nie było późniejszej interwencji.

Niedopuszczalne jest również, że takie uchybienia zostały już sklasyfikowane jako “znaczący błąd ludzki”. Wszelkie wyniki powinny być ustalane wyłącznie przy zachowaniu pełnej przejrzystości.

Ma to kluczowe znaczenie dla wiarygodności przyszłych decyzji, ponieważ dotyczy wszystkich klubów. Wnioski są wykorzystywane do wprowadzania ulepszeń w, aby zapewnić, że tego rodzaju sytuacja nie powtórzy się. W międzyczasie zbadamy szereg dostępnych opcji, biorąc pod uwagę wyraźną potrzebę eskalacji i rozwiązania – zakończono.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x