azsujkrakow.pl

W weekend w Poznaniu zostaną rozegrane finały play-off kobiecej Ekstraligi. Faworytkami do triumfu wydają się być rządzące od dwóch lat w halowych rozgrywkach Jagielloniki. Nie bez szans na ostateczny sukces pozostają gospodynie.

 

Futsalistki z Częstochowy jako jedyne w całej stawce zawsze kończyły zmagania na podium. Do tej pory trzykrotnie sięgały po tytuł Mistrza Polski. Ostatni raz wygrały rozgrywki w 2013 roku. Tyle samo razy zajmowały drugie miejsce. W ostatnim sezonie zajęły najniższy stopień podium. Tak samo jak w roku 2009.

W ostatnich dwóch edycjach tych rozgrywek zwyciężały zawodniczki AZS-u UJ Kraków. W fazie grupowej jako jedyne wygrały wszystkie spotkania. W drodze do finałów pokonały w dwumeczu zespół warszawskiego Uniwersytetu. Straciły w nich jedynie jedną bramkę.

Poznańskie piłkarki tylko raz zdobyły medal Mistrzostw Polski. W 2014 roku zakończyły zmagania z brązowym medalem. Dwukrotnie znalazły się poza strefą medalową. W ćwierćfinale okazały się lepsze od zespołu Uniwersytetu Śląskiego.

Nowicjuszkami na tym etapie zmagań jest Strzelec dla którego jest to pierwszy start w halowych rozgrywkach. Opolanki do fazy play-off awansowały z drugiego miejsca w grupie. Miały o dwa punkty mniej od Jagiellonek. W 1/4 finału rozprawił się z Kotwicą Kórnik.

 

Terminarz i pary półfinałowe:

27.02, 17.00 UAM Poznań – Strzelec RB Gorzyczki Głogówek

27.02, 19.00 AZS UJ Kraków – Gol Częstochowa

28.02, 12.00 – mecz o 3 miejsce

28.02, 14.00 – finał


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.