Olympiacos z pewnym awansem do Ligi Mistrzów

Reuters

Olympiacos Pireus wygrał 1:0 na wyjeździe z Rijeką i pewnie awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramkę dla gości strzelił Marin, a asystę zaliczył Vadis-Odijda Ofoe, który rozegrał cały mecz.

W porównaniu z ostatnim meczem Vadis przesunął się z pozycji 8 na “10”, a Sebę zastąpił Vuković. Rijeka w 13. minucie była blisko objęcia prowadzenia, jednak strzał Gavranovica z linii bramkowej wybił Retsos. Chorwaci naciskali, jednak stracili bramkę. Alex Gorgon, syn Wojciecha stracił piłkę w środku pola, przejął ją Vadis i posłał piłkę do Marina, ten skutecznie wykorzystał okazję. Belg do gola w poprzednim meczu dorzuca asystę. Po golu goście chcieli pójść za ciosem zamykając mecz, jednak po zamieszaniu  z rzutu rożnego strzał Vukovica wylądował na słupku.

W 53. minucie gospodarze byli bliscy wyrównania. Gorgon dograł piłkę do Misica ,a ten posłał piłkę nad poprzeczką. Chorwat nie potrzebnie przyjmował piłkę w tej sytuacji. Chwilę później kolejna sytuacja gospodarzy i ponownie z lewej strony dogrywa piłkę Gorgon, tym razem strzał Gavranovica z piątego metra obronił Kapino. Z upływem czasu coraz mniej do pokazania mieli gospodarze i ich historyczny awans do Ligi Mistrzów się oddalał. W 79. minucie Rijeka miała najlepszą szansę na strzelenie gola. Matei biegnąc sam na sam z bramkarzem przez nikogo nie atakowany chciał strzelić podcinką, jednak piłka przeszła daleko … obok bramki. Olympiacos wygrał oba mecze i po roku przerwy wraca do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie będzie losowany z trzeciego koszyka.

Rijeka 0:1 Olympiacos Pireus