Liga Europy: Wolves gra dalej, 1/4 nie dla Olympiacosu

Wolves

twitter.com/Wolves

Wolverhampton pokonał na własnym stadionie Olympiacos 1:0 w meczu rozgrywanym w ramach 1/8 finału Ligi Europy. Zwycięskiego gola zdobył Raul Jimenez, pokonując bramkarza gości z rzutu karnego.

Na początku pierwszej połowy inicjatywę przejęły “Wilki”, co zresztą udało im się przełożyć na rezultat. Już w 9. minucie Gimenez został sfaulowany przez Allaina w polu karnym i pewnie wykorzystał “jedenastkę”. Przez jakiś czas mecz układał się po myśli drużyny z Anglii, jednak w 29. minucie do siatki trafił Camara, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Radość greckiej ekipy nie trwała długo, bowiem według analizy wozu VAR, w akcji bramkowej był spalony.

Po zmianie stron ataki szły z obu stron, lecz Wolves udało się utrzymać przewagę, zapewniając sobie tym samym awans do 1/4 finału Ligi Europy, gdzie zmierzą się z Sevillą.