Oko na rodaka: Złe wieści z Anglii. Moderowi grozi długa przerwa

Wydarzenie dnia z perspektywy polskiego kibica tym razem nie jest pozytywne. Kilka minut po wejściu na boisko Jakub Moder doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana, w wyniku której może go czekać długa przerwa w grze.

Szalenie niepokojące wieści dotarły do nas z Anglii. Jakub Moder pojawił się na boisku w końcówce meczu Brighton z Norwich City, lecz już po kilku minutach musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Reprezentant Polski upadł na murawę bez kontaktu z rywalem, trzymając się za prawe kolano. Moder ostatecznie został zniesiony z boiska na noszach, co jest bardzo złym sygnałem. Takie obrazki naturalnie kojarzą się z ewentualną, dramatyczną diagnozą – zerwanie więzadła krzyżowego. Na potwierdzone informacje z pewnością będziemy musieli chwilę poczekać, a przede wszystkim trzymać kciuki za zdrowie Polaka.

W czasie przerwy reprezentacyjnej Adrian Benedyczak strzelił gola w barwach naszej młodzieżówki w spotkaniu z Izraelem. Po powrocie do klubu napastnik Parmy spotkanie z Cosenzą rozpoczął na ławce, lecz dostał od trenera całą drugą połowę na pokazanie swoich możliwości. Parma wówczas prowadziła 1:0. Polski napastnik swoją szansę wykorzystał bardzo szybko, bo już w 47. minucie zaliczył swoją pierwszą w tym sezonie asystę przy golu Danilo. Benedyczak dostał górne podanie na lewym skrzydle i otrzymał od swojego rywala na tyle dużo miejsca, by posłać precyzyjne dośrodkowanie do niepilnowanego Danilo, który pewnie wykończył całą akcję. Parma ostatecznie wygrała ten mecz 3:1 i zajmuje obecnie 13. pozycję w tabeli. Ich strata do strefy barażowej wynosi na ten moment dziewięć punktów.

Wejście smoka na inaugurację nowego sezonu fińskiej ekstraklasy zaliczył Rafał Wolsztyński. Były pomocnik m.in. Górnika Zabrze pojawił się na boisku w 58. minucie, gdy jego SJK bezbramkowo remisowało na swoim boisku z HIFK. Po golu Pipe’a Sáeza w 75. minucie wydawało się, że po komplet punktów sięgną przyjezdni. W ostatnich minutach jednak sprawy w swoje ręcę wzięli Wolsztyński i Denys Olijnyk. Ukrainiec najpierw wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy zwycięskim trafieniu autorstwa Polaka.

Podsumowanie występów polskich zawodników (1-2 kwietnia)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Leeds United.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Wolverhampton.

Mateusz Klich (Leeds United FC – Premier League) – 66 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Southampton.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC – Premier League) – wszedł na boisko w 83. minucie i zszedł z powodu kontuzji w 88. minucie. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z Norwich City.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Brighton.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Wolverhampton.

Bartosz Białkowski (Millwall FC- Championship) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Luton Town.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – wszedł na boisko w 58. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Preston.

Bartosz Cybulski (Derby County FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 1:0 z Preston.

Michał Helik (Barnsley FC – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Reading.

Kacper Łopata (Sheffield United FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz ze Stoke City.

Cypr

Kamil Wojtkowski (AS Ethnikós Áchnas – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Olympiakósem Nikozja.

Czechy

Bartosz Pikul (Slezský FC Opawa – druga liga) – z powodu drobnego urazu poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Vysočiną Jihlava.

Finlandia

Rafał Wolsztyński (Seinäjoen JK – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z HIFK. Wszedł na boisko w 58. minucie.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 ze Stade Rennes.

Arkadiusz Milik (Olympique Marseille – Ligue 1) –

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – Segunda División) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z SD Amorebieta.

Holandia

Przemysław Tytoń (AFC Ajax – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:1 z Groningen.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Yokohama F. Marinos.

Jakub Świerczok (Nagoya Grampus – J-League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Gambą Osaka. Polski napastnik pozostaje zdyskwalifikowany po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu antydopingowego.

Niemcy

Daniel Krasucki (RB Leipzig – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Borussią Dortmund.

Robert Lewandowski (FC Bayern München – Bundesliga) – 62 minuty w wygranym 4:1 ligowym meczu z SC Freiburg.

Marcel Lotka (Hertha BSC Berlin – Bundesliga) – z powodu kontuzji bramkarza wszedł na boisko w 16. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Bayerem Leverkusen.

Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:1 z Hansą Rostock.

Marcin Kamiński (FC Schalke 04 – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Dynamem Drezno.

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Holstein Kiel.

David Blacha (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Wehen Wiesbaden.

Martin Kobylański (Eintracht Braunschweig – 3. Liga) – wszedł na boisko w 58. minucie wygranego 3:2 ligowego meczu z TSV Havelse.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Meppen.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Wehen Wiesbaden.

Patrick Schikowski (SC Verl 1924 – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:1 z rezerwami SC Freiburg.

Rosja

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 74. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu ze Spartakiem Moskwa.

Rumunia

Adrian Cierpka (CS Mioveni – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z FC U Craiova 1948.

Paweł Tomczyk (CS Mioveni – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z FC U Craiova 1948.

Szkocja

Kevin Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Dundee United.

Dominik Naglik (Dundee United FC – Premiership) – poza kadrą meczowa na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Hibernian.

Maksymilian Stryjek (Livingston FC – Premiership) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z St. Johnstone.

Turcja

Mateusz Lis (Altay SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Antalyasporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Caernarfon Town.

Wojciech Gajda (Haverfordwest County AFC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Cardiff Met FC.

Jakub Ojrzyński (Caernarfon Town FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z TNS.

Węgry

Lukas Klemenz (Budapest Honvéd FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Paksi.

Rafał Makowski (Kisvárda FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 3:5 ligowy mecz z MOL Fehérvár FC.

Włochy

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Torino.

Jakub Kiwior (Spezia Calcio – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Venezią.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – wszedł na boisko w 68. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Salernitaną.

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio – Serie A) – 67 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Venezią.

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – asysta i żółta kartka w wygranym 3:1 ligowym meczu z Cosenzą. Wszedł na boisko w przerwie.

Dorian Ciężkowski (US Cremonese – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Regginą.

Thiago Cionek (Reggina 1914 – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Cremonese.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 5:1 ligowy mecz z Pisą.

Tomasz Kupisz (Reggina 1914 – Serie B) – wszedł na boisko w 60. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Cremonese.

Marcin Listkowski (US Lecce – Serie B) – wszedł na boisko w 87. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Frosinone.

Bartłomiej Maliszewski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczowa na wygrany 3:1 ligowy mecz z Cosenzą.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 2:2 z Alessandrią.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Lecce.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B68 Toftir – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z HB.

Dawid Nowicki (B71 Sandoy – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z rezerwami B36.